Pasak ministrės, ilgalaikiai dvišaliai santykiai tarp Lietuvos ir Kazachstano pagaliau įgavo svarbų postūmį – pasirašyta Lietuvos ir Kazachstano verslininkų investicinė sutartis.
„Ir apskritai oficialioje Lietuvos delegacijoje dalyvaujančių įmonių atstovai turi ypač geras galimybes pristatyti savo paslaugas Kazachstano verslo ir valstybės institucijų atstovams, ekonomikos forumo metu susitikti ir užmegzti verslo santykius su potencialiais eksporto partneriais“, – sakė B. Vėsaitė, delegacijos vadovė.
"Daugelis lietuvių nori plėtoti verslą Kazachstane, sėdėdami Lietuvoje. Bet šioje šalyje nėra įprasta atsakinėti į pasiūlymus, čia reikia bendrauti", - sakė B.Vėsaitė.
„Daugelis lietuvių nori plėtoti verslą Kazachstane, sėdėdami Lietuvoje. Bet šioje šalyje nėra įprasta atsakinėti į pasiūlymus, čia reikia bendrauti. Nežinau nė vienos sėkmingai šioje šalyje dirbančios lietuvių įmonės, kurios vadovai valdytų verslą per atstumą“, – sakė Lietuvos ambasadorius Kazachstane Rokas Bernotas.
Ekonomikos forume dalyvaujantys Lietuvos verslininkai sako, kad Kazachstanas yra išskirtinė šalis, kurioje ypač svarbi mūsų šalies aukštų valstybės politikų pagalba mezgant kontaktus ir ieškant rinkos lietuviškai produkcijai ar siūlomoms paslaugoms.
„Kazachstaną vertiname kaip labai perspektyvią šalį, o valdžios atstovų dalyvavimas šiame forume mūsų verslininkams suteikia tam tikrą pranašumą ir padeda suformuoti teigiamą požiūrį. Paprastai susipažinti ir organizuoti pirminius susitikimus užtrunka kelis mėnesius, o dalyvaujant kartu su oficialia delegacija mums tai pavyko padaryti per labai trumpą laiką. Mes tikrai vertiname valdžios institucijų palaikymą, jis yra labai svarbus ir būtinas einant į Azijos rinkas“, – sakė Tomas Milaknis, „Alnos“ grupės generalinis direktorius.
Antradienį Astanoje ūkio ministrė ir Kazachstano Respublikos finansų ministerijos atsakingoji sekretorė Natalija Koržova pasirašė prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo protokolą. Buvo aptartos įvairios ekonominio bendradarbiavimo sritys, tokios kaip transportas, turizmas, standartizacija, informacinės technologijos, švietimas, mokslas ir technologijos, sveikatos apsauga, žemės ūkis, pramonė, muitinės tarnybos ir kitos galimos verslo bendradarbiavimo sritys.
„Rūpintis Lietuvos verslininkų interesais nėra tik užsienio šalių ambasadorių ir komercijos atašė darbas. Tai taip pat yra ir mano, kaip ūkio ministrės, pareiga – pritraukti į Lietuvą užsienio investicijų ir padėti eksportuotojams. Didžiuojuosi lietuvių verslumu ir ambicijomis Kazachstane. Ūkio ministerija rėmė ir rems lietuvių pastangas įsitvirtinti kylančiose užsienio rinkose“, – sakė ūkio ministrė.
Statistikos departamento duomenimis, 2012 m. iš 190 Lietuvos prekybos partnerių Kazachstanas pagal prekybos apimtį užėmė 20, pagal eksportą – 16, pagal importą – 22 vietą.