„Taip, mes planavome piketą, tačiau sutarėme eiti į derybas. Norime, kad atlyginimai augtų tiek, kiek sutarėme“, – 15min sakė „Vičiūnų“ grupės įmonės Plungėje profesinės sąjungos lyderė Vilma Kūrienė. Ji pridūrė, kad, kol vyksta derybos, nuo tolimesnių komentarų susilaiko.
Sako, kad niekas nieko nereikalavo
Darbuotojai skundžiasi, kad jiems žadėta pakelti atlyginimus daugiau.
„Verslo žinios“ rašo, kad darbuotojai nepatenkinti, jog jiems atlyginimai pakilo 5 proc., nors buvo sutarta, kad jie augs 10 procentų. Taip pat darbuotojus neramina tai, kad vis daugiau įdarbinama ukrainiečių. Darbuotojai esą neramūs dėl savo darbo vietų.
„Vičiūnų“ grupės atstovai teigia, kad jokių konkrečių reikalavimų dėl algų kėlimo nebuvo, o ukrainiečiai užima tik laisvas darbo vietas.
„Piketams nėra jokių – nei formalių, nei realių priežasčių. Visų pirma profsąjungos atstovai nėra pareiškę jokių konkrečių reikalavimų, nors su jais administracijos atstovai bendrauja nuolat. Visuomet esame atviri dialogui, tačiau šiuo atveju jis inicijuotas nebuvo, o iškart organizuojamas piketas“, – teigiama grupės komunikacijos vadovo Mindaugo Snicoriaus 15min atsiųstame komentare.
Jis tai sieja su netrukus vyksiančiais rinkimais į Darbo tarybos pirmininkus. Tuo tarpu darbo užmokestis, pasak M.Snicoriaus, keliamas nuolat. „Darbo užmokestį darbuotojams keliame nuolat – praėjusiais metais vidutinis priskaitytas darbo užmokestis darbininkams Plungės fabrikuose augo virš 13 proc., jis didėjo ir 2016 m., o nuo šio vasario vėl auga 5 proc.“, – informavo Komunikacijos vadovas.
Dirba 38 ukrainiečiai, jų dar padaugės
Augantis ukrainiečių darbuotojų srautas gali kelti įtampą kai kuriuose įmonėse, ir „Vičiūnų grupė“ čia ne išimtis. Darbuotojai skundžiasi, kad ukrainiečiams nereikia mokėti už gyvenamąjį plotą, taigi esą sudaromos nevienodos sąlygos.
Tačiau bendrovės administracija tvirtina, kad nerimauti nėra ko. „Plungės fabrikų darbuotojams nėra jokio pagrindo nerimauti dėl kolegų iš Ukrainos, ir absoliuti dauguma jų tai supranta. Ukrainiečiai įdarbinami tik į laisvas darbo vietas – pirmiausiai į jas būtų priimami darbuotojai iš Lietuvos, jei atsirastų tokios kvalifikacijos darbuotojų“, – sako M.Snicorius.
Be to, gamybos darbuotojų darbo sąlygos, jo teigimu, sutartos Kolektyvinėje sutartyje ir visiems darbuotojams taikomos vienodai.
Iš viso šiose gamyklose dirba daugiau nei 2000 žmonių, iš jų – 38 ukrainiečiai. „Per šiuos metus planuojame įdarbinti dar keliasdešimt – jei nepavyks rasti darbuotojų vietoje, tačiau ir tai tesudarys vos kelis procentus visų darbo vietų“, – teigė Komunikacijos vadovas.