Nevados valstijos teismui pateiktame ieškinyje vienuolės teigia, kad „Smith & Wesson“ direktoriai ir vyresnioji vadovybė, tyčia pažeisdami federalinius, valstijų ir vietos įstatymus ir nereaguodami į ieškinius dėl masinių šaudynių, sukėlė bendrovei didelę atsakomybę.
„Šių šautuvų paskirtis yra tik masinės žudynės“, – sakoma vienuolių pareiškime.
AR-15 tipo automatiniai šautuvai buvo naudojami per daugelį masinių šaudynių Jungtinėse Valstijose.
Grupė vienuolių pateikė ieškinį kaip „Smith & Wesson“ akcininkės, t. y. pateikė vadinamąjį išvestinį ieškinį.
Tokiais ieškiniais siekiama patraukti įmonių valdybas atsakomybėn už jų pareigų akcininkams pažeidimus, nors teismai paprastai nustato, kad valdybos yra apsaugotos nuo ieškinių dėl gera valia padarytų sprendimų.
Jei ieškinys būtų patenkintas, bendrovės direktoriai būtų atsakingi už visas išlaidas, susijusias su tariamai neteisėta prekyba šautuvais, o visa žala būtų priteista pačiai „Smith & Wesson“ kompanijai, o ne ieškovams, rašo „Reuters“.
Daugelį metų ginklų gamintojai turėjo platų imunitetą nuo atsakomybės už masines šaudynes dėl 2005 m. JAV priimto įstatymo, vadinamo Teisėtos prekybos ginklais apsaugos įstatymu.
Tačiau praėjusiais metais konkuruojanti kita ginklų gamintoja „Remington“ sutiko sumokėti 73 mln. JAV dolerių, kad patenkintų 2012 m. šaudynių Konektikuto Sandi Huko pradinėje mokykloje aukų šeimų ieškinius, o tai paskatino kitus asmenis bylinėtis dėl masinių šaudynių.