Pastate, kurį, uždarius polikliniką, įsigijo verslininkas Algirdas Povilanskas, iki šiol dirbo beveik keliasdešimt įmonių – parduotuvės, grožio, masažo ir rekreacijos paslaugas teikiančios įmonės, įsikūrė odontologijos klinika. Šios smulkios ir vidutinės įmonės patalpas iš A.Povilansko perpirko. Tačiau vieną dieną, anot gyvūnų prekių parduotuvės savininko Laimučio Mickevičiaus, buvęs patalpų savininkas A.Povilanskas pareikalavo pasirašyti elektros tiekimo sutartį. Jos nesutiko pasirašyti L.Mickevičius ir dar 11 pastate dirbančių verslininkų.
Pastate dirbantieji nepanoro, jų teigimu, pagal naują sutartį mokėti 15 proc. brangiau, todėl išreiškė pageidavimą už elektrą atsiskaityti tiesiai, be jokių tarpininkų. Tačiau liko punktas, pagal kurį A.Povilanskas turi teisę bet kuriuo metu įeiti į pastate dirbančiųjų patalpas, 12 verslininkų su šiuo punktu nesutiko ir nesudarė sutarties, bet buvęs patalpų savininkas juos įspėjo, kad atjungs elektros tiekimą, ir savo pažadą išpildė.
12 įmonių buvo priverstos arba užsidaryti, arba dirbti ekstremaliomis sąlygomis. Dešimtys įmonių kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybę. Buvo sušaukta ekstremalių situacijų komisija, ji leido verslininkams patiems įsijungti elektros energiją, o policijai duotas nurodymas nereaguoti į A.Povilansko skambučius, jei šis praneštų apie skverbimąsi į elektros skydinę.
Verslininkai, pasitarę su teisininku, nusprendė tais pačiais grubiais metodais nekovoti. Pasak verslininkams atstovaujančio juristo, tokio atvejo, kad patalpas pardavęs verslininkas mėgintų uždirbti „priverstiniu tarpininkavimu“, jo praktikoje dar nebuvo.
Kol kas patalpos Vilties gatvės 5 name skendi tamsoje, verslininkai dirba ekstremaliomis sąlygomis, dalis įmonių užsidarė.