„Citadele“ siūlo „Žaliąją Taupomąją Sąskaitą“ su galimybe finansuoti tvarius projektus Baltijos šalyse

Sekdamas Vakarų Europos šalių pavyzdžiu, „Citadele“ bankas pirmasis Baltijos šalyse pristato naują taupymo priemonę – „Žaliąją Taupomąją Sąskaitą“, kuri gyventojams siūlo 3,5 proc. palūkanų normą, rašoma „Citadele“ pranešime spaudai.
„Citadele“
„Citadele“ / Nendrės Žilinskaitės nuotr.

Nuo šiol lėšų, laikomų Europos Centriniame Banke (ECB), sumai pasiekus 10 mln. eurų, jos bus investuotos į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių daugiabučių namų šiltinimo ir kitus projektus, skatinančius tvarumą, informuoja „Citadele“ bankas.

Praėjus šešiems mėnesiams arba indėlių sumai pasiekus 10 mln. eurų, bankas sukauptas lėšas nukreips tvariems projektams, daugiausia daugiabučių namų renovacijai, finansuoti, taip pat įmonių ir gyventojų tvariems projektams finansuoti. Ataskaitos apie tai, kur investuojamos jų lėšos ir kokie pasiekti rezultatai, klientams bus teikiamos skaitmenine forma.

Tokios taupomosios sąskaitos palūkanų norma šiuo metu – 3,5 proc., tačiau ji gali būti peržiūrėta atsižvelgiant į ECB sprendimus dėl paskolų palūkanų normų kėlimo. Lėšas iš taupomosios sąskaitos bus galima išsiimti per 60 dienų, kaip ir visiems indėliams, joms taikoma ta pati valstybės garantija – iki 100 000 eurų.

„Šiuo metu ne tik keičiasi palūkanų normos, bet ir sparčiai didėja gyventojų sąmoningumas renkantis taupymo ir investavimo priemones, prisidedant prie aplinkai draugiškų projektų plėtojimo. Artimiausiu metu gyventojų norą taupyti ir investuoti galėtų paskatinti ir naujos kartos taupymo priemonės, kurios, be garantuoto pelningumo, gali pasiūlyti ir papildomos vertės prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir pan., pavyzdžiui, sukauptas lėšas investuoti į tvarius savo šalies projektus ir taip prisidėti prie Europos žaliojo kurso standartų siekimo.

Tokia praktika šiuo metu jau įgyvendinama Vokietijoje, Nyderlanduose, Skandinavijos regione“, – sako banko „Citadele“ valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę, Rūta Ežerskienė.

Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos valstybėse, privalomi ES reglamentai, pavyzdžiui, Europos žaliojo kurso direktyva numato CO2 emisiją iki 2030 m. sumažinti 55 proc. Tai reiškia, kad visapusiškas procesų optimizavimas ir ypatingas dėmesys aplinkai išliks aktualus ateinančiais metais.

„Pastaruoju metu finansų sektoriuje itin aktuali tvarumo tema. Gyventojai gali prisidėti prie tvarumo skatinimo investuodami į įvairius fondus, obligacijas ir akcijas, tačiau taupomoji sąskaita, kaip lėšų kaupimo priemonė, plačiajai visuomenei yra labiau prieinama ir lengviau suprantama. Džiaugiamės, kad tvarumo iniciatyvose ypač aktyviai dalyvauja jaunimas, o „Žalioji Taupomoji Sąskaita“ leis kiekvienam pasirūpinti savo santaupomis ir kartu paremti žaliųjų projektų įgyvendinimą Baltijos šalyse“, – pabrėžia R.Ežerskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų