CVbankas.lt: 10 didžiausių klaidų per darbo pokalbį (video)

Artėjant pokalbiui dėl darbo, didelė dalis darbuotojų jaudinasi, jaučia nerimą, kaip pavyks pasikalbėti su įmonės vadovu, kokių klausimų teks išgirsti. Jaudulys ir nerimas prieš darbo pokalbį – natūralu. Darbo portalas CVbankas.lt apibendrino, kokių klaidų dažniausiai pasitaiko ir kaip jų išvengti. Pasistenkite nepadaryti esminių klaidų.
CVbankas.lt: 10 didžiausių klaidų per darbo pokalbį
CVbankas.lt: 10 didžiausių klaidų per darbo pokalbį / CVbankas.lt

CVbankas.lt vaizdo medžiaga apie didžiausias klaidas per darbo pokalbį:

1. Nepasiruošimas.

Po kvietimo dažniausiai turite bent kelias dienas, per kurias galite gerai

pasiruošti pokalbiui. Būtina pasidomėti apie įmonę, jos veiklą ir pagalvoti apie ateities galimybes, kad galėtumėte sklandžiai ir užtikrintai atsakyti į darbdavio klausimus.

2. Netinkama apranga.

Nepasirodykite netvarkingas ar netinkamai apsirengęs. Niekada neprašausite darbo pokalbiui apsirengęs šiek tiek oficialiau nei įprasta apranga tame darbe.

3. Vėlavimas.

Darbo pokalbis – ne vakarėlis. Netapsite populiaresnis, jei ateisite vėluodamas. Jei vėluojate į darbo pokalbį, darbdavys būtinai tai pastebės. Geriausia atvykti bent 5 min. iki darbo pokalbio.

4. Skambantis telefonas.

Prieš eidamas į pokalbį, būtinai išjunkite telefono garsą. Ir, žinoma, jokiu būdu nesinaudokite telefonu per pokalbį. Tai ne tik nemandagu, bet yra ir aiškus signalas darbdaviui, jog darbo paieška nėra pagrindinis Jūsų prioritetas.

5. Melavimas ar išsisukinėjimas nuo klausimų.

Labai didelė tikimybė, kad prieš atvykstant į pokalbį, informacija apie Jus jau buvo peržiūrėta internete. O melagingą ar nuslėptą informaciją darbdavys gali indentifikuoti tiesiog užduodamas kelis papildomus klausimus. Kalbėkite atvirai ir tiesiai, nes net ir maža abejonė padarys labai blogą įspūdį darbdaviui.

6. Blogi atsiliepimai apie ankstesnius darbdavius.

Jokiu būdu nepasakokite nuoskaudų dėl ankstesnės darbovietės. Darbdavys mano, jog jei šmeižiate ankstesnę darbovietę, tą patį galite daryti ir išėjęs iš šios. Niekam nepatinka apkalbos, todėl to reikėtų kiek įmanoma labiau vengti.

7. Per didelis kuklumas.

Kuklumas žmogų puošia. Tik ne per pokalbį dėl darbo. Padėkite savo kuklumą į lentyną ir pasistenkite kaip galima geriau atskleisti savo stiprybes ir pasiekimus. Žinoma, neturite būti arogantiškas, tačiau jei atrodysite pasitikintis savimi, padarysite geresnį įspūdį darbdaviui.

8. Nekonkretus kalbėjimas.

Per pokalbį apie save papasakoti reikia, tačiau darbdavys neturi žinoti visos Jūsų gyvenimo istorijos. Jei žinote, kad mėgstate pakalbėti, stenkitės save suvaldyti: nenukrypkite ir į klausimus atsakykite konkrečiai.

9. Pernelyg familiarus bendravimas.

Visi nori padaryti gerą pirmąjį įspūdį. Tačiau yra plona riba tarp bendrų interesų suradimo ir pasirodymo keistuoliu. Nereikėtų pačiam pradėti klausinėti asmeninių dalykų ar persistengti juokaujant apie tai, kas nėra susiję su aptariamu darbu.

10. Klausimų neturėjimas.

Dažniausiai darbo pokalbio pabaigoje darbdavys paklausia, ar turite kokių nors klausimų jam. Kai kandidatas neturi jokių klausimų, gali susidaryti įspūdis, kad jis arba nepasitiki savimi, arba tiesiog nori bet kokio darbo. Klausimo uždavimas – puiki proga parodyti savo susidomėjimą, pasiruošimą ir kritinį mąstymą. Dar prieš darbo pokalbį susigalvokite keletą klausimų variantų ir vieną jų būtinai užduokite.

Daugiau CVbankas.lt vaizdo patarimų rasite, paspaudę šią nuorodą.

CVbankas.lt informacija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų