CVbankas.lt: darbuotojai dirbtų efektyviau, jei darbo diena būtų trumpesnė

Daugumos darbuotojų darbo diena trunka aštuonias valandas, nors didelei daliai dirbančiųjų dar tenka padirbėti ir viršvalandžius. Kad būtų nepervargę ir dirbtų efektyviausiai, darbuotojai mano, kad darbo diena turėtų būti ne ilgesnė nei septynios valandos ir su privalomomis pertraukomis.
Sekretorė
Sekretorė / 123rf.com nuotr.
Temos: 1 cvbankas.lt
Labiau pailsėję darbuotojai dirbtų efektyviau
 
Apie 75 proc. darbuotojų tenka prie oficialių darbo valandų dar padirbėti viršvalandžius, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt tyrimas. Tik kas ketvirtas darbuotojas niekuomet nedirba papildomų valandų arba netgi neišdirba privalomo laiko. 
 
Jei galėtų rinktis, dauguma darbuotojų norėtų, kad standartinė darbo diena būtų trumpesnė nei aštuonios valandos. Pasak respondentų, kuo daugiau valandų iš eilės tenka dirbti, tuo labiau menksta dėmesys ir didėja tikimybė suklysti. Netgi 70 proc. CVbankas.lt tyrimo dalyvių mano, kad dirbdami trumpesnį laiką žmonės galėtų praleisti daugiau laiko su šeima ar nedarbo laiku užsiimti kitomis papildomomis veiklomis, taigi kitą dieną į darbą grįžtų labiau atsipalaidavę, labiau pailsėję ir dirbtų efektyviau. 

Vos 3 proc. respondentų teigia, kad nenorėtų trumpesnės darbo dienos.

 
Maždaug pusė respondentų norėtų trumpesnės darbo dienos, nes pastebi, kad dalis kolegų darbe vis tiek dirba ne visą laiką – užsiima pašaliniais reikalais. Jų nuomone, tik išbuvimas darbe, kiek priklauso, nerodo darbo rezultatų, o tie, kuriems tenka dirbti viršvalandžius, net ir trumpesnę darbo dieną padirbėtų ilgiau.
 
Vos 3 proc. respondentų teigia, kad nenorėtų trumpiau trunkančios darbo dienos– jie ir taip nesuspėja padaryti visko, kiek reikia, taigi dar labiau nespėtų, jei darbo diena netruktų nė 8 valandų.
 
Ką rinktųsi darbuotojai – trumpesnę darbo dieną ar trumpesnę darbo savaitę?
 
CVbankas.lt respondentų taip pat buvo klausiama, ką šie pasirinktų – trumpesnes darbo valandas, nekintant darbo dienų skaičiui, ar tokį pat valandų skaičių, bet mažiau darbo dienų. Rezultatai atskleidė, kad darbuotojams priimtini abu variantai – vos keliais procentais daugiau tyrimo dalyvių vis dėlto norėtų dirbti tiek pat valandų, kiek dirba šiuo metu, tačiau turėti daugiau laisvadienių (atitinkamai 52 ir 48 proc. respondentų).
 
Apklausos dalyvių teigimu, jei tektų svarstyti tokį pasiūlymą, pasirinkti būtų gana sunku: trumpesnė darbo diena leistų daugiau laiko skirti pomėgiams ar artimiesiems, tačiau ilgesnis savaitgalis padėtų labiau atitrūkti nuo darbų. Kita vertus, respondentų teigimu, daugiau laisvų dienų taip pat ir išbalansuotų darbo ritmą, taigi įsivažiuoti į darbus būtų sudėtingiau. Dalis respondentų kaip alternatyvą įsivaizduotų laisvą ar bent sutrumpintą darbo laiką trečiadieniais – jų nuomone, būtų galima pailsėti tarp intensyvių darbo dienų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų