Po nuotolinių darbo pokalbių, susikrovė lagaminus į Lietuvą
Deividas Vilius, baigęs mokyklą Kaune, išvyko studijuoti į Didžiąją Britaniją, Coventry universitetą. Studijų metu vaikinas atliko praktiką tarptautinėje įmonėje Vokietijoje, o jas baigęs įsidarbino energetikos sektoriuje Londone. Praėjusią vasarą, šešerius metus praleidęs užsienyje, Deividas grįžo atostogų į gimtąjį Kauną ir pradėjo svarstyti, ar galėtų save realizuoti ir Lietuvoje. Nors tuo metu vaikinas turėjo gerai apmokamą darbą Londone, jis ėmė dairytis, kur gimtinėje galėtų pritaikyti savo įgytas žinias ir patirtį.
Per pusmetį trukusią stažuotę „Kauno baldų“ įmonėje teko pasinerti į visai naują verslo sritį: pamačiau, kaip gimsta ir yra vystomi nauji baldai.
„Tuomet, apsilankęs SBA interneto svetainėje, sužinojau apie kompanijos vykdomą stažuočių programą, kuria gali pasinaudoti jauni, studijas baigę specialistai. Pateikęs savo kandidatūrą į „Kauno baldų“ pardavimų specialisto poziciją, po atostogų Lietuvoje vėl grįžau dirbti į Londoną, ir netrukus iš SBA įmonių grupės atstovų sulaukiau kvietimo atvykti į pokalbį. Buvo labai patogu, kad galėjau dalyvauti atrankos pokalbiuose su įmonės atstovais nuotoliniu būdu,“ – pasakoja D.Vilius.
Po poros mėnesių Deividas, palikęs gerai apmokamą darbą Londone, susikrovė lagaminus ir grįžo į Lietuvą, į gimtąjį Kauną.
„Per pusmetį trukusią stažuotę „Kauno baldų“ įmonėje teko pasinerti į visai naują verslo sritį: pamačiau, kaip gimsta ir yra vystomi nauji baldai, kaip vykdomi gamybinės įmonės procesai, su kokiais iššūkiais yra susiduriama. Man ypač imponavo tai, kad darbas susijęs su užsienio rinkomis ir kad galiu pritaikyti savo tarptautinę patirtį“, – pasakojo Deividas.
Užsienyje už stažuotę dažniausiai nemoka atlygio
Nors darbas gamybos įmonėje jam buvo nauja sritis, D.Vilius drąsiai siūlė savo idėjas, kurios leistų bendrovės gaminamiems baldams atrasti pirkėją naujose rinkose. Jis prisimena, kaip savo stažuotės metu, parengęs „Kauno baldų“ gaminių pristatymą, pateikė jį didžiausiai pasaulyje elektroninės prekybos baldais kompanijai, su kuria vėliau užsimezgė verslo partnerystė. Deividas neabejoja, kad elektroninė prekyba, sparčiai auganti visame pasaulyje – ateitis ir Lietuvos įmonėms, net ir baldų gamintojams.
Lygindamas savo darbo užsienyje ir SBA įmonių grupėje patirtį, D.Vilius pastebi, jog, nors kai kurie vadybos principai skiriasi, Lietuvos bendrovė savo darbuotojams siūlo gana konkurencingus atlyginimus, pritraukia talentingus darbuotojus, nuolat ieško inovatyvių sprendimų, naudoja moderniausias gamybos technologijas ir savo veiklos principais neatsilieka nuo vakarietiškų bendrovių.
„Manau, kad daugeliui užsienio bendrovių netgi yra ko pasimokyti iš SBA koncerno“, – įsitikinęs Deividas.
Rinkdami stažuotojų komandą dėmesį kreipiame ne į patirtį, o norą dirbti gamyboje, tobulėti.
Jo nuomone, koncerno siūloma stažuočių programa – geras startas jauniems specialistams, siekiantiems atrasti save ir mėgstamą darbą. „Užsienyje net norint atlikti praktiką, kurios metu (priešingai nei čia) dažniausiai praktikantas negauna atlygio, jau reikia turėti tam tikros praktikos“, – pasakoja Deividas, jau beveik metus dirbantis bendrovės pardavimų skyriaus specialistu.
„Savo sprendimu ir galimybe dirbti įmonėje, kurioje prieš keletą dešimtmečių vyriausiuoju inžinieriumi dirbo mano senelis, džiaugiuosi ne tik aš, bet ir mano močiutė“, – šypsosi vaikinas.
Svarbiausia – noras tobulėti
Šiuo metu koncernas SBA vykdo naujo stažuotojų programos dešimtuko atranką.
Kaip pasakojo Giedrė Dauguvietytė, koncerno personalo ugdymo vadovė, svarbiausias reikalavimas kandidatams – aukštasis, universitete arba kolegijoje įgytas išsilavinimas ir noras įsilieti į vieną didžiausių verslo grupių Lietuvoje bei siekti karjeros bet kurioje koncerno įmonėje.
„Gamybos procesai kinta labai greitai – koncerno SBA valdomose įmonėse sparčiai diegiamas gamybos automatizavimas, daugelyje darbo vietų jau triūsia robotai, tad rinkdami stažuotojų komandą dėmesį kreipiame ne į patirtį, o norą dirbti gamyboje, tobulėti. Per pusę metų stažuotojai susipažįsta su daugeliu SBA įmonių, įgyja reikalingų žinių, ir gali sėkmingai tęsti karjerą mūsų grupėje“, – sakė G.Dauguvietytė.
Pasak pašnekovės, po pusmečio stažuotės, pamatę, koks tai darbas, koks atlygis už jį mokamas, kokios galimybės suteikiamos ateičiai, paprastai visi 10 stažuotojų lieka dirbti koncerno SBA įmonėse. Šiuo metu stažuotojams siūloma galimybė dirbti ir mokytis Klaipėdoje, Visagine, Utenoje ar Šilutėje, pirmaujančiose baldų ir trikotažo įmonėse „Klaipėdos balduose“, „Šilutės balduose“, „Visagino linijoje“, „Germanikoje“ ir „Utenos trikotaže“.
Daugiau informacijos apie stažuočių programą koncerne SBA galima rasti ČIA , o norintys dalyvauti joje kviečiami atsiųsti savo gyvenimo aprašymą stazuote@sba.lt.