Tomas Toleikis, lankomiausio karjeros ir darbo skelbimų portalo
CVbankas.lt vadovas, teigia, kad informacinių technologijų srityje dirbančių vyrų ir moterų atlyginimų skirtumai yra itin nedideli, o kodavimą įvaldžiusios moterys apskritai gauna vidutiniškai vienus iš aukščiausių atlyginimų, lyginant su kitomis sritimis.
„CVbankas.lt duomenys rodo, kad informacinių technologijų (IT) srityje yra vienas iš mažiausių atotrūkių tarp skirtingų lyčių vidutinių atlyginimų. Vyrai čia uždirba vidutiniškai vos 4 proc. daugiau nei moterys. Mažesnis skirtumas fiksuojami tik tarp teisininkų – 3 proc. Informacinių technologijų srityje moterų vidutinis mėnesinis atlyginimas yra 812, vyrų - 843 eurai, atskaičius mokesčius. Tai viena aukščiausių moterims mokamų vidutinių algų“, – sako T.Toleikis.
Darbo pasiūlymų informacinių technologijų srityje rasite paspaudę nuorodą.
Nors atlyginimai ir viliojantys, tačiau moterų šioje srityje ne tiek ir daug, kaip galėtų būti – portalo CVbankas.lt gyvenimo aprašymo duomenų bazėje moteriškos lyties programuotojų yra apie 16 proc.
„Iš skaičių matome, kad darbas informacinių technologijų srityje tarp moterų nėra populiarus. Tikėtina, kad tai susiję su tam tikrais stereotipais, kad šis darbas nuobodus, monotoniškas, taip pat reikia įdėti pastangų, norint perkąsti kodavimo subtilybes. Tiesa tokia, kad darbas IT srityje toli gražu nėra nuobodus: reikia daug kūrybiškumo, kruopštumo, atsakomybės“, – teigia CVBankas.lt vadovas.
Moterų daugėja – darbdaviams svarbiausia gebėjimai
Programavimo mokyklos „Code Academy“ vadovas Andrius Laska teigia, kad jų organizuojamuose programavimo kursuose apie trečdalis lankytojų sudaro moterys ir šis procentas kinta, priklausomai nuo kursų pobūdžio.
„Į „Java“ ar PHP programavimų kalbų kursus ateina iki trijų merginų, kas sudaro apie ketvirtadalį visos grupės narių. Tačiau yra ir tokių kursų, kur moterys dominuoja – pavyzdžiui, interneto svetainių dizainą mokytis labiau linkusios moterys nei vyrai“, – pasakoja A.Laska.
Pasak jo, paskutiniu metu sulaukiama daugiau užklausų iš dailiosios lyties atstovių dėl galimybių mokytis programavimo paslapčių. Jis tai sieja su augančiu specialybės prestižiškumu. Taip pat vis dažniau viešoje erdvėje kalbama apie programuotojas, kurios užsitarnavusios darbdavių ir kolegų pagarbą savo darbu.
Tyrimai rodo, kad moterų programavimo įgūdžiai įvertinami geriau nei vyrų, bet tik tol, kol nežinoma darbo autorystė. Praėjusių metų pradžioje informacinių technologijų studentai programinio kodo kaupykloje GitHub.com patikrino, kaip priimamas kodas, kai jis yra parašytas vyrų ir kaip jis yra parašytas moterų. Patikrintus tris milijonus kodo užklausų paaiškėjo, kad moterų parašytas kodo patvirtinimo procentas buvo aukštesnis nei vyrų. Atitinkamai 78,6 ir 74,6 proc. Įdomu, kad moterys dominavo visose populiariausiose programavimo kalbose.
Tada mokslininkai bandė išsiaiškinti, ar moterų parašyti kodai sulaukia tokio populiarumo dėl lyties ir sulaukė atvirkštinio rezultato – paviešinus, kad programa parašyta moters, ji sulaukdavo žemesnio įvertinimo.
Kaip nurodo „Code Academy“ vadovas A.Laska, darbdaviai nėra nenustatę prieš moteris programuotojos ir vertina jų gebėjimus, o ne lytį, todėl planuojančioms karjerą šioje srityje atsiveria neblogos galimybės. T.Toleikis antrina programavimo mokyklos vadovui - moterų IT srityje įsidarbina vis daugiau ir ši tendencija ateityje tik stiprės.
Pasauliniu mastu tarp moterų tarp programuotojų yra kiek daugiau nei dešimt procentų ir šis skaičius auga.
Darbo pasiūlymų informacinių technologijų srityje rasite paspaudę nuorodą.