„Mes įrodėme, kad turime tam tikras kompetencijas žinių ir ekonomikos srityse. Tai yra pirmoji kregždė, mes turime puikius specialistus ir infrastruktūrą. Šiuo metu kalbamės su dar keliais bankais. IT paslaugų sektorius yra prioritetinis mums“, – pirmadienį po Vyriausybės ir „Barclays“ sutarties patvirtinimo spaudos konferencijoje teigė D.Kreivys.
Anot jo, lietuvių noras eksportuoti žinias ir inovacijas – pagrįstas, o tai parodys ateities investicijos.
Jis atsisakė įvardyti, kokio dydžio dotacijos buvo pažadėtos Didžiosios Britanijos kompanijai. Neoficialiomis žiniomis, Vyriausybė centrui skirs 1–2 mln. litų per metus – valstybė finansuos darbuotojų, kurie mokės „Sodros“ bei pajamų mokesčius valstybės biudžetui, mokymą.
Tačiau, pasak ministro, tai nebus valstybės biudžeto pinigai.
„Dotacijų dydis – konfidencialus dalykas, jų viešas paskelbimas gali įtakoti kitas derybas. Ką galiu pasakyti, kad investicijų nauda per mokesčius, pirmaisiais metais yra žymiai didesnė nei numatytos subsidijos. Tai bus ne biudžeto pinigai, o Europos Sąjungos (ES)“, – aiškino ministras.
Anot Vilniuje viešinčio „Barclays“ mažmeninės ir verslo bankininkystės padalinio vadovo Fritso Seegerso, Lietuva pasirinkta dėl aukšto mokslo ir žinių lygio. Jo teigimu, šis Vyriausybės sprendimas buvo teisingas.
„Mes rinkomes tarp kelių šalių. Kai žmonės pažvelgs atidžiau į šį Vyriausybės susitarimą, po kelerių metų jie pasakys, jog tai buvo teisingas sprendimas“, – teigė jis.
Pirmadienį ūkio ministras kartu su F.Seegersu oficialiai patvirtino investicijų sutartį dėl „Barclays“ IT centro steigimo Vilniuje. D.Kreivio teigimu, dėl šio centro steigimo buvo derimasi nuo šių metų pavasario.
„Barclays“ technologijų centras Vilniuje bus vienas iš keturių strateginių centrų, aptarnaujančių banko mažmeninės ir verslo bankininkystės veiklą, teikiant paslaugas 49 mln. klientų 28 šalyse. Kiti trys technologijų centrai įsteigti Indijoje, Singapūre ir Jungtinėje Karalystėje.