Šis pokytis apims klientų duomenis ir visas susijusias sutartis, įskaitant galiojančias sutartis, susijusias su internetinės bankininkystės naudojimu.
Remiantis Estijos finansinės priežiūros institucijos nurodymais, visos sutartys ir toliau galios anksčiau suderintomis sąlygomis – keisis tik klientams suteiktų paskolų aptarnavimo sąskaitos.
Iki spalio klientai galės paskolų sutarčių tikslais naudoti savo einamąsias sąskaitas Estijos filiale arba naujas sąskaitas Lietuvos filiale.
Bankas pažymėjo, kad visa su sutarčių ir paslaugų perdavimu Lietuvos klientų skyriui susijusi informacija bus paskelbta rugsėjį.
Šių metų birželio pradžioje „Danske Bank“ paskelbė neketinantis parduoti Estijos įmonių paskolų portfelio. Bankas ketino šių metų vasarą paaiškinti, kaip tęs paskolų komerciniams banko klientams aptarnavimą.
Anksčiau „Danske Bank“ spaudos tarnyba buvo pranešusi, kad bankas parduoda savo paskolų privatiems klientams portfelį bankui LHV. Visgi „Danske Bank“ neketina atsisakyti paskolų juridiniams asmenims portfelio, kurio apimtis metų pradžioje sudarė 549 mln. eurų.
„Danske Bank“ ir toliau aptarnaus įmonių paskolų sutartis ir parengs paskolų aptarnavimo modelį, kad kuo mažiau trikdytų verslo klientų aptarnavimą. Išsamios informacijos apie šio modelio veikimą bus paskelbta vasarą“, – teigė „Danske Bank“ rinkodaros ir komunikacijos direktorė Estijoje Anneli Rouk.
Tai reiškia, kad bankas ir toliau aptarnaus Estijos įmonių paskolų portfelį pagal Estijos finansinės priežiūros tarnybos nurodymus – iki tol, kol pasibaigs anksčiau sudarytų sutarčių terminai.
LHV bankas vasaros pradžioje paskelbė, kad už maždaug 410 mln. eurų įsigis „Danske Bank“ Estijos filialo privačių klientų portfelį, kurio apimtis yra apie 470 mln. eurų ir kurio 97 proc. sudaro 10,8 tūkst. būsto paskolų sutarčių.
Likviduoto „Danske Bank“ Estijos filialo turtas metų pradžioje siekė 1,2 mlrd. eurų.
Vasario mėnesį finansinės priežiūros tarnyba pateikė nutarimą uždrausti „Danske Bank“ filialo Estijoje veiklą.
2007–2015 metais per „Danske Bank“ Estijos skyrių buvo atlikta 200 mlrd. eurų vertės operacijų, daugelis iš kurių šiuo metu laikomos įtartinomis.
Dėl skandalo atsistatydino „Danske Bank“ vadovas Thomas Borgenas, o skirtingose Europos Sąjungos šalyse imta stiprinti finansų sektoriaus kontrolės mechanizmus ir griežtinti taisykles.
Dėl „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalo tyrimai pradėti Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Valstijose.