Penktadienį pranešta, kad Rusijos dujų korporacija „Gazprom“ patyrė pirmąjį metinį nuostolį per daugiau nei 20 metų. Dėl sankcijų ir dujotiekių į žemyną apribojimo sumažėjo dujų prekyba su Europa, kuri kadaise buvo pagrindinė „Gazprom“ pardavimo rinka, tad „Gazprom“ 2023 m. patyrė 629 mlrd. rublių (6,38 mlrd. eurų) grynųjų nuostolių.
Tačiau tai ne vienintelė Rusijos valstybinė įmonė, susidūrusi su problemomis.
Kaip praneša „Interfax“, remdamasi bendrovės apskaitos ataskaitomis, aukštųjų technologijų sektorių Rusijoje finansuojančiai bendrovei „Rusnano“ reikia pinigų skolai, kuri praėjusių metų pabaigoje siekė 69 mlrd. rublių, padengti, rašo „The Moscow Times“.
Metų pradžioje „Rusnano“ turėjo 5,7 mlrd. rublių trumpalaikio turto, kuris, pasak bendrovės, padengia jos trumpalaikius įsipareigojimus. Tačiau „Rusnano“ numato problemų ateityje: jos skola, įskaitant jos aptarnavimo išlaidas, gali būti „nepakankamai užtikrinta turtu“, teigiama jos pareiškimų paaiškinime.
2007 m. įsteigta siekiant kurti Rusijos inovatyvią aukštųjų technologijų pramonę, „Rusnano“ 2010-2012 m. patyrė daugiau kaip 110 mlrd. rublių nuostolių. Praėjusį spalį bendrovė įspėjo, kad skolinių įsipareigojimų grąžinimas nuosavų lėšų sąskaita yra „objektyviai neįmanomas“ ir kad ji pati „atitinka nemokumo ir turto nepakankamumo požymius“ pagal įstatymo „Dėl bankroto“ terminologiją.
2021 m. lapkritį „Rusnano“ jau buvo atsidūrusi ties skolos negrąžinimo riba, tada įmonę išgelbėjo valstybė. Tai įvyko praėjus metams po to, kai iš „Rusnano“ pasitraukė Anatolijus Čiubaisas, ilgametis valstybinės korporacijos vadovas.