Darbdavys šaukė, stumdėsi ir grasino: štai kuo viskas baigėsi

Darbuotoja kreipėsi į Darbo ginčų komisiją dėl neteisėto atleidimo ir darbdavio prieš ją taikyto psichologinio bei fizinio smurto. Darbuotojai visa tai įvardijo kaip mobingą. Ginčą komisijoje ji laimėjo, tačiau darbdavys kreipėsi į teismą, prašydamas nagrinėti ginčą iš naujo ir priimti jam palankų sprendimą. Kuo tai baigėsi?
Atleidimas iš darbo
Atleidimas iš darbo / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Darbas Mobingas

Šia istorija „Instagram“ paskyroje pasidalijo advokatė Evelina Kiznė.

Ji nurodė, kad darbuotoja pasakojo, jog darbdavio atstovai su ja elgėsi netinkamai: naudojo psichologinį smurtą, grasino, žemino jos orumą ir kūrė priešišką darbo aplinką.

Pasak darbuotojos, darbdavio vadovas jos atžvilgiu naudojo fizinę jėgą – ją stumdė, plėšė iš rankų telefoną ir metė jį į asfaltą, kaltino vagyste.

Be to, anot darbuotojos, jai buvo taikomas psichologinis spaudimas: darbdavys ją iškoneveikė, grasino pravaikštomis, ignoravo prašymus dėl atlyginimo sumokėjimo, atjungė nuo darbo sistemos, neleido patekti į darbą užrakindamas duris ir neįleisdamas į patalpą. Darbuotoja teigė, kad buvo grasinama ir jos artimiesiems.

„Darbuotoja teigė, kad darbdavys ir kiti įmonės darbuotojai su ja kalbėjo pakeltu tonu, naudojo necenzūrinius žodžius, ignoravo jos prašymus, viešai menkino jos profesinę kompetenciją“, – rašė E.Kiznė.

Asmeninio archyvo nuotr./Teisininkė Evelina Kiznė
Teisininkė Evelina Kiznė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak darbuotojos, veiksmai buvo sistemingi ir turėjo tikslą su ja susidoroti nutraukiant darbo santykius.

„Konfliktų metu darbdavys demonstravo agresiją, nevaldė emocijų ir elgėsi neetiškai“, – nurodė E.Kiznė.

Teismas pripažino, kad darbdavio elgesys buvo nesuderinamas su Darbo kodekso 30 str. 1 d. įtvirtinta darbdavio pareiga sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų, kuriais kėsinamasi į darbuotojo garbę ir orumą, fizinį ar psichologinį neliečiamumą ar kuriais siekiama darbuotoją įbauginti, sumenkinti ar įstumti į beginklę į bejėgę padėtį.

„Darbuotojo atleidimas iš darbo buvo pripažintas neteisėtu, o dėl patirtų išgyvenimų jai buvo priteista prašoma neturtinė žala“, – nurodė E.Kiznė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?