Dešimtadalis Vokietijos laukų laistomi lietuviškomis trąšomis

Dešimt procentų skystų trąšų rinkos Vokietijoje užpildo AB „Achema“ valdomas trąšų terminalas Liubeke. Ten kasmet išsiunčiama apie 80 tūkstančių tonų Lietuvoje pagamintų trąšų. Kad įsitvirtintų Vokietijos rinkoje, „Achemos“ grupė dar 2005 m. Travės upės krantinėje įkūrė trąšų terminalą „Agro Baltic“. Aštuoniose talpose vienu metu galima laikyti 30 tūkstančių tonų trąšų. Jos iš Lietuvos atplukdomos baržomis.
"Agro Baltic“ trąšų terminalas Liubeke
„Agro Baltic“ trąšų terminalas Liubeke / L.Sėlenienės nuotr.

Pasak terminalo vadovo Andriaus Zuozos, didžioji dalis  iš Lietuvos atgabentų trąšų krovininiu transportu sausumos keliais paskirstoma 200 kilometrų spinduliu aplink Liubeką įsikūrusiems ūkininkams. Į tolimesnius taškus trąšos plukdomos baržomis.

„Tiesiogiai  ūkininkams bendrovės „Achema“ produkcijos mes neparduodame. Prekyba vyksta per tarpininkus. Vokietijos ūkininkai per juos  perka ne vien trąšas, o visą paslaugų paketą. Vienu metu pasirūpinama ir sėklomis, ir grūdų supirkimu, ir trąšomis ir  augalų apsaugos priemonėmis“, – pasakojo A. Zuoza.

Rostoke įsikūrusi terminalo „Agro Baltic“ administracija skaičiuoja, kad nuo veiklos pradžios 2005 m. Vokietijos rinkai iš Lietuvos buvo atplukdyta pusė milijono tonų skystų trąšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai