„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Didžiausias Brazilijos istorijoje korupcijos skandalas iš pareigų išvers ir dabartinę šalies vadovę?

Brazilijos teismas paskelbė pirmąjį nuosprendį stambiems verslininkams, kurie susiję su didžiausiu korupcijos skandalu šalies istorijoje, apimančiu nelegalius šalies vyriausybės ryšius su naftos korporacija „Petrobras“. Kaltinamųjų sąraše – dešimtys Brazilijos politikų ir buvusių aukščiausios grandies vadybininkų. Dabartinės šalies prezidentės Dilmos Rousseff, užėmusios „Petrobras“ direktorių tarybos vadovės postą, šiame sąraše nėra, tačiau skandalas vis tiek smarkiai pakenkė jos populiarumui ir gresia apkalta.
Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff
Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo naujienų svetainė kommersant.ru, naujausi apklausų duomenys atskleidžia, kad Brazilijos prezidentę palaiko tik 7,7 proc. Tuo tarpu net 70,9 proc. respondentų jos darbą vertina blogai arba labai blogai. 20,5 proc. apklaustųjų brazilų D.Rousseff veiklą vertina patenkinamai.

Be to, jau rugpjūčio viduryje šalies parlamentas gali pradėti valstybės vadovės apkaltos procedūrą.

Naujausiame teismo sprendime kaltinamieji nuosprendžiai buvo paskelbti trims buvusiems Brazilijos statybų korporacijos „Camargo Correa“, kurioje dirba 58 tūkstančiai žmonių, aukščiausiosios grandies vadybininkams.

Verslininkams skirtos kalėjimo bausmės svyruoja nuo 9 iki 15 metų.

Federalinio Brazilijos teismo teisėjas Sergio Moro paskelbė įrodymus apie pastarųjų vadybininkų „aktyviąją ir pasyviąją korupciją, pinigų plovimą ir sukčiavimą dalyvaujant konkursuose“.

Verslininkams skirtos kalėjimo bausmės svyruoja nuo 9 iki 15 metų.

Tiriant šią korupcijos bylą buvo išsiaiškinta, kad „Camargo Correa“ buvo sudariusi nusikalstamą sandorį su „Petrobras“ darbuotojais, pastarajai bendrovei pateikdama išpūstas sąskaitas už atliktus darbus.

Paaiškėjo, kad vadybininkai iš „Petrobras“ gaudavo po 3 proc. nuo kiekvienos sutarties vertės. Nešvariai gauti pinigai buvo naudojami Brazilijos politikams ir valstybės pareigūnams papirkinėti. Dalis šių lėšų buvo išleistos ir dabartinės Brazilijos prezidentės D.Rousseff rinkimų kampanijai 2010 m.

Pati D.Rousseff, iki išrinkimo šalies prezidente vadovavusi „Petrobras“ direktorių tarybai, tikina, kad apie neteisėtą schemą nieko nežinojusi. Tačiau naujausios sociologinės apklausos rodo, kad tokie prezidentės žodžiai daugelio brazilų neįtikina.

Be to, nuo praėjusios savaitės abejoti D.Rousseff pasisakymu jie turi dar didesnį pagrindą. Brazilijos prokuratūra pradėjo oficialų tyrimą dėl buvusio šalies vadovo Luizo Inacio Lula da Silva veiklos. Pastarąjį politiką D.Rousseff laiko dideliu autoritetu ir savo mokytoju.

L.I.Lula da Silva taip pat yra įtariamas korupcija ir bandymu daryti įtaką, kad dar viena Brazilijos statybų kompanija „Oderbrecht“ (kuri taip pat figūruoja ir „Petrobras“ korupcijos byloje) laimėtų milijardinės vertės sutartis Lotynų Amerikoje ir Afrikoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs