„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Didžiausias Brazilijos istorijoje korupcijos skandalas iš pareigų išvers ir dabartinę šalies vadovę?

Brazilijos teismas paskelbė pirmąjį nuosprendį stambiems verslininkams, kurie susiję su didžiausiu korupcijos skandalu šalies istorijoje, apimančiu nelegalius šalies vyriausybės ryšius su naftos korporacija „Petrobras“. Kaltinamųjų sąraše – dešimtys Brazilijos politikų ir buvusių aukščiausios grandies vadybininkų. Dabartinės šalies prezidentės Dilmos Rousseff, užėmusios „Petrobras“ direktorių tarybos vadovės postą, šiame sąraše nėra, tačiau skandalas vis tiek smarkiai pakenkė jos populiarumui ir gresia apkalta.

Dėl išaiškėjusio politikų įsitraukimo į korupcines schemas Brazilijos miestuose pastaruoju metu nuvilnijo didžiulės protesto akcijos.

Artimiausiomis savaitėmis D.Rousseff ir jos sąjungininkus gali ištikti dar rimtesnės problemos. Liepos 17 d. aršios kritikos šalies vadovei pažėrė Brazilijos Deputatų rūmų vadovas Eduardo Cunha, kuris yra vienas iš kaltinamųjų „Petrobras“ byloje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Brazilijos Deputatų rūmų vadovas Eduardo Cunha
AFP/„Scanpix“ nuotr./Brazilijos Deputatų rūmų vadovas Eduardo Cunha

Jo vadovaujama „Brazilijos demokratinio judėjimo“ partija įeina į valdančiąją koaliciją kaip lygi D.Rousseff „Darbininkų partijos“ partnerė. Deputatų rūmuose jau kalbama, kad per rugsėjį vyksiantį savo partijos susirinkimą E.Cunha pasiūlys sulaužyti koalicijos su „Darbininkų partija“ sutartį.

E.Cunha, kaip Deputatų rūmų vadovas, turi teisę inicijuoti šalies vadovės apkaltos procedūrą.

„Nuo šiandienos aš nutraukiu visus ryšius su vyriausybe. Dabar aš opozicijoje“, – liepos 17 d. iš tribūnos aiškino politikas, kurį ekspertai laiko vienu iš favoritų Brazilijos prezidento rinkimuose 2018 m.

Maža to, koalicijos sutarties su D.Rousseff partija nutraukimu viskas gali nepasibaigti. E.Cunha, kaip Deputatų rūmų vadovas, turi teisę inicijuoti šalies vadovės apkaltos procedūrą. Neseniai E.Cunha pareiškė, kad artimiausiu metu jis pasvers visus teisinius argumentus dėl tokio žingsnio.

Sociologinės apklausos atskleidžia, kad 62,8 proc. brazilų pasisako už pirmalaikį D.Rousseff įgaliojimų nutraukimą.

Taigi, jau šių metų pabaigoje D.Rousseff gali tapti pirmąja Brazilijos prezidente per 23 metus, kuri iš savo užimamų pareigų buvo pašalinta apkaltos būdu.

1992 m. atsistatydinęs Brazilijos prezidentas Fernando Collor de Mello taip pat pat tapo politinės krizės, susijusios su korupcijos skandalu, auka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs