Dirbantys savarankiškai šiemet sulaukė beveik 55 mln. eurų valstybės paramos

Per pirmuosius šių metų mėnesius beveik 65 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų sulaukė finansinės valstybės pagalbos. Fiksuoto dydžio išmoką gavo beveik tiek pat moterų ir vyrų. Dar beveik 3 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų pakartotinai kreipėsi į Užimtumo tarnybą dėl individualaus vertinimo, kad gautų 260 eurų dydžio išmoką, nes jų pajamos sumažėjo, nors veikla ir nebuvo apribota.
Mokesčiai
Mokesčiai / 123RF.com nuotr.

„Nuo pandemijos nukentėję ir finansinių sunkumų patiriantys savarankiškai dirbantys asmenys ir toliau sulaukia valstybės pagalbos. Nuo metų pradžios savarankiškai dirbančių asmenų sąskaitas pasiekė beveik 55 mln. eurų valstybės paramos“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kone penktadalis jų vykdo daugiau nei 1 ribojamą veiklą. Savarankiškai dirbantys asmenys, pateikę prašymus išmokai gauti, daugiausia dirbo su individualios veiklos pažymomis (55,7 proc.) arba užsiėmė veikla pagal verslo liudijimą (25,9 proc.).

Sausio – kovo mėnesiais pagalbos dažniausiai kreipėsi kirpyklose, grožio salonuose, soliariumuose savarankiškai dirbantys asmenys (apie 16 tūkst. asmenų), taip pat prekiaujantys ne maisto arba ne tik maisto produktais (apie 7,5 tūkst. asmenų), užsiimantys keleivių pavėžėjimu (apie 6,5 tūkst. asmenų), dirbantys autoservisuose (virš 3 tūkst. asmenų) ar fizinės gerovės srityje (virš 2 tūkst. asmenų).

Greičiausiai valstybės pagalbos sulaukė dirbantys tose srityse, kurių veikla karantino metu yra apribota. Finansinės pagalbos gali sulaukti ir tie savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla karantino metu nėra ribojama, tačiau patiria finansinių sunkumų, nes nukentėjo netiesiogiai dėl partnerių apribotos veiklos.

Tais atvejais, kai savarankiškai dirbantis asmuo į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatenka, bet patiria finansinių sunkumų, dėl fiksuoto dydžio išmokos pakartotinai turėtų kreiptis į Užimtumo tarnybą.

Valstybinė mokesčių inspekcija patikrins, ar savarankiškai dirbančio asmens pajamos 2020 metais sumažėjo lyginant su 2019 metais. Jeigu pajamos krito 30 proc. ar net daugiau, savarankiškai dirbantis asmuo bus įtraukiamas į VMI skelbiamą sąrašą ir galės gauti fiksuoto dydžio išmoką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis