Tik iki 6 mėn. O kas po to?
„Gyvenimas užsienyje, darbas Lietuvoje. Iš vienos įmonės sužinojau, kad su lietuviška darbo sutartimi dirbant nuotoliu kitoje Europos šalyje ten galima gyventi iki 6 mėnesių per metus. Bet niekur nerandu informacijos apie tai, kas nutiks, jeigu būsiu ilgiau“, – feisbuke iškėlė klausimą vyriškis.
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) nurodo, kad daugelyje pasaulio valstybių galioja tokia taisyklė: žmogus, gyvenantis toje valstybėje bent 183 dienas per metus, tampa rezidentu mokesčių mokėjimo tikslais.
„Jeigu Lietuvos įmonės darbuotojas nuvyksta į kitą šalį ir joje nuotoliniu būdu dirba ilgiau kaip pusmetį, susiformuoja prielaidos tokiam darbuotojui tapti tos šalies mokesčių rezidentu.
Jeigu lietuviškos įmonės darbuotojas taps ne Lietuvos mokesčių rezidentu, tai gali turėti neigiamų pasekmių ne tik pačiam darbuotojui, bet ir įmonei (darbdaviui). Siekiant išvengti tokių pasekmių, manome, kad įmonė turėtų riboti laikotarpį, kurį darbuotojas gali praleisti kitoje užsienio valstybėje“, – pabrėžia VDI.
Ar tai tikrai gali turėti neigiamų pasekmių, kokiais atvejais net ir didžiąją laiko dalį užsienyje praleidęs asmuo vis tiek galėtų mokėti mokesčius Lietuvoje ir kada gali tekti mokėti mokesčius dviejose šalyse, 15min paklausė advokatės, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) valdybos narės Julijos Kalpokienės.