Tyrimai yra unikalūs tuo, kad daugelis jų atliekama pačiuose ūkininko laukuose. Duomenys gaunami operatyviai – tyrimas užtrunka vos valandą, o įmonės „Kustodija“ atstovai ūkininkui gali pateikti informaciją apie pasėlių kokybę, osmosinio slėgio lygį ir kita. Operatyviai gaunant tikslius tyrimų duomenis galima iš karto pateikti profesionalias dirvos ir augalų priežiūros rekomendacijas.
Įmonės vadovas teigia, kad tokie tyrimai Lietuvoje tampa labai populiarūs.
„Mūsų įmonės atliekami diagnostiniai tyrimai tarp žemdirbių yra labai populiarūs, sezono metu susidaro eilės, todėl tenka luktelti net keletą savaičių. Tai yra vieninteliai tokio spektro nemokami tyrimai Lietuvoje, kuriuos galime atlikti žemdirbių laukuose“, - kalbėjo įmonės vadovas dr. Vytautas Rauckis.
Remiantis tyrimų rezultatais įmonės „Kustodija“ atstovai žemdirbiams gali pasiūlyti universalius sprendimus, kaip gerinti dirvožemio kokybę ir kokių reikėtų imtis veiksmų norint padidinti prieaugį.
Vienas iš svarbiausių uždavinių – tausoti dirvožemį
Dr. Vytautas Rauckis teigia, kad veikloje susijusioje su ūkininkavimu labai svarbu atminti, kad dirvožemį reikia tausoti.
„Orientuojamės į tausojančią žemdirbystę, dažnai rekomenduojame nenaudoti didelio kiekio cheminių produktų. Ūkininkai nustemba, kai mūsų agronomai – konsultantai siūlo nenaudoti tam tikrų priemonių“, - kalbėjo Dr. V. Rauckis.
Įmonės „Kustodija“ ekspertai įsitikinę, kad šiuo metu Lietuvoje yra naudojama per daug cheminių preparatų. Mokslininkų teigimu šiais metais Lietuvoje fiksuojama net apie 70 proc. eroduotų dirvožemių.
Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus dirvožemio agrocheminis tyrimas turi būti daromas ne rečiau kaip kas penkerius metus.
2013 metais Lietuvos verslo konfederacijos paskelbtame „Metų paslaugos“ konkurse įmonė „Kustodija“ pristato dirvožemio diagnostinius tyrimo paslaugą.