Teismas tokį sprendimą argumentavo tuo, kad nėra pakankamai įrodymų, jog abu verslininkai rėmė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtą karą prieš Ukrainą.
„Bendrasis Teismas mano, kad nė viena iš pradiniuose aktuose nurodytų priežasčių nėra pakankamai pagrįsta, todėl P.Aveno ir M.Fridmano įtraukimas į aptariamus sąrašus nebuvo pagrįstas“, – sakoma Liuksemburge įsikūrusio teismo pareiškime.
Europos Sąjungai po Rusijos invazijos į Ukrainą pritaikius sankcijas, abiejų vyrų lėšos ir ekonominiai ištekliai buvo įšaldyti. Abu jie yra pagrindiniai grupės "Alfa Group“, kuriai priklauso didžiausias Rusijos privatus bankas „Alfa Bank“ ir didžiausia mažmeninės prekybos maisto produktais įmonė „X5 Retail Group“, akcininkai.
Kaip rašo „Politico“, ES, įtraukdama M.Fridmaną į sankcijų sąrašą, pavadino jį „svarbiausiu Rusijos finansininku ir V.Putino artimiausios aplinkos veikėju“, o P.Aveną nurodė, kaip „vieną iš artimiausių Vladimiro Putino oligarchų“.
Tačiau dabar ES Bendrasis Teismas nusprendė, kad nors ES gali turėti pagrindo teigti, jog M.Fridmanas ir P.Avenas palaiko glaudžius ryšius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tai neįrodo, kad šie vyrai rėmė veiksmus ar politiką, nukreiptą prieš Ukrainą, arba kad jie finansiškai rėmė Rusijos sprendimus priimančius asmenis.