Bendrovė skaičiuoja, kad 2021 metų rugsėjį pasibaigusiais finansiniais metais jos nuostoliai iki mokesčių galėjo sumažėti iki 1,14–1,18 mlrd. svarų (1,39 mlrd. eurų), skelbiama „EasyJet“ pranešime.
Pernai vežėja fiksavo rekordinius nuostolius iki mokesčių – 1,27 mlrd. svarų, kai pandemija pakirto kelionių paklausą ir sustabdė oro linijas visame pasaulyje.
„Akivaizdu, kad atsigavimas vyksta“, – pareiškė bendrovės generalinis direktorius Johanas Lundgrenas, pažymėdamas verslo ir poilsinių kelionių paklausos augimą.
„Pastebėjome, kad miestiečiai dažniau renkasi vykti pailsėti, be to, auga laisvalaikio kelionių paklausa, klientams ieškant skrydžių ir rezervuojant vietas atostogoms populiariausiose vietovėse žiemą, įskaitant Egiptą ir Turkiją“.
Oro linijų bendrovė pridūrė, kad per tris mėnesius iki gruodžio mėnesio jos pajėgumai turėtų pasiekti iki 70 procentų.
„EasyJet“ taip pat pažymėjo, kad Didžiajai Britanijai neseniai sušvelninus kelionių apribojimus, ėmė augti bilietų pardavimai.
Šalies vyriausybė praėjusią savaitę iš raudonojo sąrašo pašalino 47 šalis – tai reiškia, kad grįžtantiems keleiviams nebereikia karantinuotis viešbučiuose Didžiojoje Britanijoje.
Londonas taip pat atšaukė rekomendaciją susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į dar 42 šalis ir teritorijas bei pristatė planus sušvelninti testavimo dėl COVID-19 reikalavimus.
„Užsakymų skrydžiams į Egiptą ir Turkiją išsaugo 400 proc. – tai reiškia, kad klientai nori keliauti“, – pareiškė J.Lundgrenas.
„Svarbu pažymėti, kad nuo liepos 1 dienos likusi Europos dalis panaikino visus apribojimus dviem dozėmis pasiskiepijusiems ir, žinoma, mes norėtume, kad tai įvyktų ir JK“, – pridūrė jis.
„Pastarojo meto pranešimai yra geras žingsnis teisinga linkme“, – teigė bendrovės vadovas.
Pasak jo, Europoje „kelionėms buvo leista atsigauti“ ir nėra jokių įrodymų, kad tai būtų pabloginę padėtį.
Metiniai bendrovės rezultatai bus paskelbti lapkričio pabaigoje.