Bendrovės generalinis direktorius Borje Ekholmas vasarį vienam laikraščiui duotame interviu pripažino, kad kai kurie „Ericsson“ darbuotojai galėjo būti susiję su IS narių papirkimu už gabenimą keliais per grupuotės kontroliuojamas teritorijas Irake.
Bendrovė faktą pripažino prieš Tarptautiniam tiriamosios žurnalistikos konsorciumui (ICIJ) paskelbiant ataskaitą, kurioje sakoma, kad apie vidinį „Ericsson“ tyrimą, pradėtą 2019 metais, niekada nebuvo paskelbta viešai.
Vidinis tyrimas nustatė galimą korupciją 2011–2019 metų bendrovės veiklos operacijose Irake.
Ketvirtadienį pristatydamas bendrovės ketvirčio pelno ataskaitą B. Ekholmas teigė, kad „Ericsson“ yra „visiškai įsipareigojusi bendradarbiauti“ su JAV teisingumo departamentu.
„Šių klausimų sprendimas gali paskatinti JAV teisingumo departamentą imtis įvairių veiksmų, galinčių apimti papildomus piniginius mokėjimus, kurių dydžio šiuo metu negalima patikimai įvertinti“, – teigė jis.
Švedijos įmonės akcijos nuo vasario vidurio prarado beveik ketvirtadalį vertės.
„Ericsson“ 2019 metais jau sutiko sumokėti 1 mlrd. JAV dolerių baudų JAV institucijoms už tai, kad būtų užbaigtos korupcijos bylos dėl bendrovės veiksmų Džibutyje, Kinijoje, Vietname, Indonezijoje ir Kuveite.
B.Ekholmas pareiškime teigė, kad bendrovė „negali atskleisti visos informacijos“ apie įvykius Irake, tačiau kovą jis pareiškė, kad tai „labai rimtas reikalas, susijęs su gėdingu ir nepriimtinu elgesiu praeityje“.
Savo pelno ataskaitoje „Ericsson“ pranešė, kad jos grynasis pelnas sumažėjo 8 proc. iki 2,9 mlrd. Švedijos kronų (280 mln. eurų, 307 mln. JAV dolerių).
Bendrovė pirmadienį pranešė apie planus atidėti 900 mln. kronų finansinei žalai dėl veiklos Rusijoje sustabdymo Maskvai įsiveržus į Ukrainą padengti.
„Ericssons“ pirmojo ketvirčio pardavimai pranoko lūkesčius, tačiau 4,7 mlrd. kronų veiklos pelnas buvo mažesnis už „Bloomberg News“ apklaustų analitikų įvertį.