Patekti į Kinijos rinką norinčiai Europos įmonei reikia nueiti „kovos kelią“: jai būtina susirasti vietos įmonę ir kartu su ja įsteigti bendrą įmonę, net jei ji nori prekiauti pačiomis paprasčiausiomis prekėmis, pažymi leidinys.
Tuo tarpu Europos Sąjunga (ES), kaip manoma Briuselyje, Kinijos įmonėms yra atvira tiek, kad pastaruoju metu net buvo įgyvendinta nemažai sandorių, kai kinai pirko įmones Europoje, visų pirma Vokietijoje.
Tačiau tokia tendencija Europos verslininkams ir politikams kelia rūpestį. Jie mano, kad Kinijai įsigijus apie 120 Vokietijos įmonių (nuo 2016 metų), galėjo būti automatiškai masiškai perduota intelektinė nuosavybė.
Dėl to Europos Komisija gali pateikti skundą PPO. „Euractiv“ cituojamas neįvardytas Komisijos atstovas aiškina, kad Europos Sąjunga „pasisako už ... didesnį Kinijos skaidrumą ir atvirumą...“.
„Įskaitant pernelyg didelio valstybės kišimosi atvejus, perteklinės gavybos kontrolę arba nekorektišką praktiką technologijų, intelektinės nuosavybės ir inovacijų srityse“, – pridūrė leidinio šaltiniai.
Šiuo metu Komisija renka įrodymus ir nagrinėja teisinius argumentus, kad galėtų parengti PPO reikalingus dokumentus. Šis procesas gali šiek tiek užtrukti, pažymėjo „Euractiv“.