„Lietuvos geležinkelių“ prašymas atmestas: lieka galioti Europos Komisijos skirta 20 mln. eurų bauda

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) privalo sumokėti 20 mln. eurų baudą už 2008 metais išardytą Rengės ruožą iš Mažeikų į Latviją, nutarė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT). Jis ketvirtadienį paliko nepakeistą 2020 metų ES Bendrojo Teismo sprendimą.
Open house Vilnius:  Ekskursija po Vilniaus geležinkelio stotį ir remonto depus
Open house Vilnius: Ekskursija po Vilniaus geležinkelio stotį ir remonto depus / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Europos Komisija Lietuvos bendrovei 2017 metais skyrė beveik 28 mln. eurų baudą už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi Lietuvos krovinių vežimo rinkoje, tačiau ES Bendrasis Teismas Liuksemburge 2020 metais sumažino ją iki 20 mln. eurų atmetęs bendrovės prašymą panaikinti EK sprendimą dėl baudos.

„Komisijos atlikta analizė yra išsami ir remiantis ja galima pakankamai teisiškai įrodyti, kad išardžius geležinkelių infrastruktūrą galėjo būti sukeltas antikonkurencinis poveikis“, – ketvirtadienį pranešė ESTT.

Pasak ESTT pranešimo, „Lietuvos geležinkeliai“ teismo prašė visiškai arba iš dalies panaikinti tiek Bendrojo Teismo, tiek EK sprendimus, o nepatenkinus šių prašymų – panaikinti arba dar labiau sumažinti bendrovei skirtą baudą.

Apeliacinį LTG skundą išnagrinėjęs teismas pažymėjo, jog tai, kad buvo išardytas geležinkelis, kuriuo neišvengiamai negalėjo naudotis ne tik konkurentai, bet ir pati dominuojančią padėtį užimanti įmonė, neturi būti vertinama kaip atsisakymas suteikti prieigą, o tai gali būti laikoma savarankiška piktnaudžiavimo forma.

„Lietuvos geležinkeliai“ skundą ESTT pateikė 2021 metų sausį.

19 kilometrų ilgio geležinkelio ruožas iš „Orlen Lietuvos“ naftos perdirbimo gamyklos Mažeikiuose į Rengę Latvijoje buvo išardytas 2008 metais, LTG teigimu, ruožo būklė buvo tokia prasta, kad buvo pateisinama nedelsiant jį visą išardyti.

Tačiau šios versijos „Lietuvos geležinkeliams“ nepavyko įrodyti. Bendrovė jį už 10 mln. eurų atstatė 2019-ųjų pabaigoje.

Nepaisant inicijuoto teismo proceso, LTG 2018-ųjų sausį sumokėjo baudą, todėl teismui ją sumažinus 7,8 mln. eurų bendrovei buvo grąžinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų