„Diplomatiniais kanalais pateikėme skundą Kinijai ir paraginome ją nedelsiant panaikinti šį draudimą“, – žurnalistams sakė F. Kishida.
Tokijas tvirtina, kad jo planas per kelis dešimtmečius išleisti išvalytą vandenį iš Fukušimos AE į jūrą yra saugus, Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) taip pat teigė, kad ši operacija yra saugi.
Keli Fukušimos „Daiichi“ elektrinės reaktoriai išsilydė po to, kai aušinimo sistemos buvo pažeistos galingo 2011 metais įvykusio cunamio.
Kilusi branduolinė avarija buvo didžiausia po Černobylio AE katastrofos, o jos padarinių likvidavimo darbai truko daugiau nei dešimtmetį, tačiau dauguma teritorijų, kurios dėl radiacijos buvo paskelbtos uždraustomis, dabar vėl atidarytos.
Nuo to laiko, kai 2011 metais Fukušimos elektrinę sugriovė žemės drebėjimas ir cunamis, per kuriuos žuvo 18 tūkst. žmonių, susikaupė apie 1,34 mln. tonų vandens. Šio vandens kiekis prilygsta daugiau kaip 500 olimpinių plaukimo baseinų.
Jėgainės operatorė TEPCO teigia, kad šis vanduo buvo praskiestas ir filtruotas, kad būtų pašalintos visos radioaktyviosios medžiagos, išskyrus tritį, kurio kiekis yra gerokai mažesnis už pavojingą lygį.