Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Finansuoti verslą Lietuvoje skandinavų bankams neapsimoka

Bankai vis dar neranda, kur Lietuvoje pelningai įdarbinti pinigus. Pagal dabartinius kriterijus daugelis projektų atrodo rizikingi. „Verslo žinios“ rašo, kad padėtis keičiasi, į laisvas vietas Lietuvos bankų rinkoje pradeda žvilgčioti nauji veikėjai, tačiau ledai rimtai pajudės tik tada, kai švedai vėl patikės Baltijos šalių ekonomika.
Atsarga gėdos nedaro – praktika rodo, kad verta patikrinti, kaip vykdomos pasirašytos sutartys su bankais ar investicinėmis bendrovėmis.
Bankai vis dar neranda, kur Lietuvoje pelningai įdarbinti pinigus. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Ne paslaptis, kad po 2009 metų, kai bankai buvo priversti daryti didelius atidėjimus, skolintojai kreditavimą pristabdė. Daug rizikos valdymo sprendimų buvo nuleista iš Stokholmo, Kopenhagos ir Oslo. Dabar grupės viską vertina daug atsargiau, procedūros ir kriterijai vis dar gerokai griežtesni nei prieš keletą metų“, – sakė banko „Finasta“ analitikas Tadas Povilauskas.

SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Aivaras Čičelis sakė, kad bankininkystei Lietuvoje praėjusieji metai buvo savotiškas lūžio taškas, nes iki tol kelerius metus smarkiai mažėjęs bankų paskolų portfelis ėmė stabilizuotis.

„Finansavimo sąlygos atitinka konkrečios šalies ekonomiką – natūralu, kad panašus projektas Švedijoje gautų vienas finansavimo sąlygas, Lietuvoje – kitas, Rusijoje – dar kitas. Skirtinga rizika lemia skirtingas finansavimo sąlygas, skirtingose rinkose skiriasi ir vadinamoji pinigų kaina“, – teigė „Swedbank“ valdybos pirmininkas Antanas Danys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos