„Finasta“ kaltina „Izobaros“ vadovų komandos narius Martyną Karčiauską, Juozą Armanavičių, Nastę Armanavičienę, Adomą Kanopką, Daumantą Kraujalį, Arvydą Valiulį, Artūrą Rimydį, Gvidą Grinkų ir Paulių Putrimą bei „Amber Capital Partners“ negrąžintos 2,885 mln. litų paskolos dalies panaudojimu ne pagal paskirtį, taip pažeidžiant sutartį.
Vilniaus apygardos teismas liepos 12 dieną pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir areštavo 2,885 mln. litų vertės buvusių „Izobaros“ vadovų bei „Amber Capital Partners“ turto, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas spalio 17 dieną panaikino M.Karčiausko, D.Kraujelio, G.Grinkaus, P.Putrimo ir A.Kanopkos turto areštą.
Anot teismo, „Izobarai“ suteikiant 6,444 mln. litų kreditą, „Finastai“ ir „Snorui“ buvo įkeista 31,338 mln. litų vertės turto.
Apeliacinis teismas sutiko su buvusių vadovų argumentu, kad „Izobarai“ suteiktos paskolos sutarties įvykdymas jau yra užtikrintas turto hipoteka ir įkeitimu. Anot teismo, „Izobarai“ suteikiant 6,444 mln. litų kreditą, „Finastai“ ir „Snorui“ buvo įkeista 31,338 mln. litų vertės turto.
Anot Apeliacinio teismo, „Finastos“ bankas nepateikė įrodymų, kurie paneigtų duomenis apie įkeisto turto vertę, ir patvirtintų, kad šio turto vertė yra iš esmės pasikeitusi ir jos nebepakaktų pareikštiems reikalavimams užtikrinti.
„Tuo atveju, kai prievolės įvykdymas yra užtikrintas nekilnojamojo ir kilnojamojo turto įkeitimu ir įkeisto turto vertės pakanka ieškinio reikalavimui užtikrinti, papildomi suvaržymai atsakovų turtui ir lėšoms, kurių prašo “Finasta„, būtų neproporcingi siekiamiems tikslams – suvaržytų apeliantų teises labiau, nei tai yra būtina būsimam teismo sprendimui įvykdyti“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.
Kadangi skundus Apeliaciniam teismui pateikė tik penki buvę „Izobaros“ vadovų komandos nariai, laikinosios apsaugos priemonės panaikintos tik jų turtui.
„Amber Capital Partners“ valdo 90 proc. „Izobaros“ įstatinio kapitalo, 10 proc. įmonės akcijų priklauso J.Armanavičiui.