Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

G20 šalys planuoja naują interneto milžinų apmokestinimo politiką

Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalys planuoja naują skaitmeninių milžinų, tokių kaip „Google“, apmokestinimo politiką, kuri bus pagrįsta bendrovių verslu atskirose šalyse, o ne pajamomis, kurias jos deklaruoja savo būstinės šalyje, ketvirtadienį pranešė japonų verslo dienraštis „Nikkei“.
G20
G20 / AP / Scanpix / Postimees.ee

G20 šalių finansų ministrai pagrindinės politikos dokumentą greičiausiai pasirašys jau kitą mėnesį Japonijos Fukuokos mieste įvyksiančiame susitikime, kuris bus surengtas prieš pagrindinį G20 susitikimą Osakoje, nurodė leidinys.

Pagal šią politiką, kuri bus taikoma tokioms bendrovėms kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“, „[mokestinės] pajamos bus paskirstomos šalims, kurios pasaulio skaitmeninio verslo milžinams parūpina dideles naudotojų bazes“, parašė dienraštis, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

Šalys sieks galutinį susitarimą pasiekti 2020 metais, tačiau kaip ši politika bus įgyvendinama, dar nėra galutinai nuspręsta.

Pagal vieną iš galimybių surinktos mokestinės pajamos šalims bus paskirstomos pagal tai, kiek naudotojų konkreti bendrovė turi kiekvienoje šalyje.

Tai gali reikšti, jog mokesčių mokėjimai, kuriuos vykdo „Facebook“ – o socialinės žiniasklaidos milžinė savo pelną ir mokesčių mokėjimus yra centralizavusi Airijoje, kad pasinaudotų nedideliais mokesčių tarifais, – bus perskirstomi tarp regionų, kuriuose gyvena daugiau jos naudotojų.

Visgi išsami tvarka, kaip bus renkami mokesčiai ir paskirstomos mokestinės pajamos, dar nėra galutinai nustatyta. Taip pat dar nėra galutinai nuspręsta, kurioms bendrovėms bus taikoma naujoji politika. Suderinti taisykles, kaip manoma, padės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Didžiausių skaitmeninių bendrovių apmokestinimo klausimui visame pasaulyje skiriama vis daugiau dėmesio.

Paryžiuje įsikūrusi EBPO siekia, kad būtų sudarytas naujas pasaulinis susitarimas, kuris bendrovėms neleistų tiesiog deklaruoti savo pajamas mažus mokesčius taikančiose šalyse, nes kitos šalys dėl to negauna milijardinių pajamų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų