Garsus investuotojas iš Silicio slėnio investuoja į KTU studento sukurtą inovaciją

Garsus rizikos kapitalo investuotojas iš Silicio slėnio, startuolių akademijos ir fondo „Founder.org“ įkūrėjas ir vadovas Michaelis Baumas investicijai pasirinko Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) magistranto Gedimino Nemanio sukurtą inovatyvią elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“.
Gediminas Nemanis su Richardu Bransonu.jpeg
Gediminas Nemanis su Richardu Bransonu.jpeg

Prieš keletą mėnesių į Lietuvą M. Baumą pakvietė KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), surengęs didžiulio susidomėjimo sulaukusią konferenciją studentams ir startuoliams.

KTU universitetas su jaunuoju startuoliu pateko tarp garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio aukštųjų mokyklų.

KTU ir „Founder.org“ akademijai tapus partneriais, M. Baumas pakvietė jaunuosius verslininkus registruotis į „Founder.org“ organizuojamą verslo vystymo programą „Class of 2016“, į kurią kasmet priimama apie 50 komandų iš JAV ir Europos. Kiekviena komanda jau programos pradžioje gauna nuo 10 iki 100 tūkst. JAV dolerių dotaciją.

Norint dalyvauti šioje programoje, privaloma sąlyga buvo ta, jog komandos sudėtyje būtų KTU studentas, ne vėliau kaip prieš metus studijas baigęs KTU absolventas ar KTU dėstytojas.

Pateko tarp 40 stipriausių

2015 m. „Founder.org“ akademija vykdė atranką tarp 45 Europos ir Šiaurės Amerikos aukštųjų mokyklų, kurios atstovauja 9 skirtingas šalis ir 20 pramonės sričių, tarp kurių: kosmoso technologijos,  gamtos mokslai, žemės ūkis 2.0, robotika, skaitmeninė sveikata ir genomika.

„Founder.org“  išrinko 40 stipriausių komandų, iš kurių 18 yra iš Europos. KTU universitetas su jaunuoju startuoliu pateko tarp garsiausių ir prestižiškiausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Toks pasiekimas skatina siekti mokslo aukštumų, tapti dar pranašesniais savo žiniomis ir inovacijomis.

100 mln. JAV dolerių vertės investicinės kompanijos ir jauno verslo vystymo akademijos „Founder.org“ įkūrėjas M. Baumas turi sukaupęs 25 metų verslo patirtį investuojant bei sėkmingai kuriant startuolius.

Ilgą laiką jis dirba Kalifornijoje įsikūrusiame Silicio slėnyje (JAV), dar vadinamame startuolių meka. M. Baumasa pabrėžia: „Mūsų misija yra remti naujos kartos drąsiuosius novatorius ir padėti jiems pakeisti ateitį pačiu tinkamiausiu būdu. Mes sutelkiame dėmesį į geriausias idėjas turinčius pradedančiuosius, kurie ateityje atneš didelius pokyčius mūsų pasaulyje“.

Įvertino gebėjimą pritraukti investicijas

KTU studentas G. Nemanis pasakojo, jog tiesiogiai su M. Baumu ir jo komanda susipažino jo vizito Lietuvoje metu.

„Michaelis mus paskatino užsiregistruoti „Founder.org“ rengiamoje 8D investicinėje programoje. Šios akademijos komanda atliko išsamią mūsų projekto analizę, pateikė išvadas, kurios mums buvo itin palankios – iš kelių šimtų dalyvavusių komandų mus atrinko į tolimesnį etapą kartu su komandomis iš Masačiusetso technologijų instituto (MIT), Berklio bei Oksfordo universitetų.

Kaip stipriausios mūsų projekto dedamosios buvo išskirta komanda, patirtis prisitraukti investicijas iš minios finansavimo platformos bei intelektinės nuosavybės teisėmis apsaugoti gaminio sprendimai“, – pasakoja G. Nemanis.

Tokio gaminio pasaulis dar nėra matęs

Apjungę savo jėgas su rizikos kapitalo fondu planuojame rinkai pristatyti tokį gaminį, kokio pasaulis dar nėra matęs“ – optimistiškai nusiteikęs Gediminas.

Vėliau sekė vaizdo konferencijų serija, kurių metu jaunieji antrepreneriai gilinosi į projekto galimybes, potencialias gaminio rinkas ir sąlygas sparčiam augimui.

„Supratę, kad vieni kitiems galime būti naudingi, nusprendėme dirbti kartu. Stokholme susitiksime su organizacine „Founder.org“ komanda ir tarsimės dėl sekančio investicijų etapo. Apjungę savo jėgas su rizikos kapitalo fondu planuojame rinkai pristatyti tokį gaminį, kokio pasaulis dar nėra matęs“ – optimistiškai nusiteikęs Gediminas.

Mechatronikos bakalauras, o dabar – KTU Marketingo valdymo magistrantas G. Nemanis verslo pasaulyje sužibėjo sukurdamas inovatyvią pavarą „Rubbee“, kuri bet kurį dviratį per kelias minutes gali paversti elektriniu.

Šis patentuotas produktas sužavėjo net garsųjį antreprenerį ir vieną turtingausių žmonių pasaulyje, KTU garbės daktarą Richardą Bransoną, jis įvertintas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) jubiliejiniu „Inovacijų prizu 2014“.

„Founder.org“ birželio 14 – 17 d. paskelbs šių metų 10 tūkst., 50 tūkst. ir 100 tūkst. JAV dolerių vertės apdovanojimus Pasaulio įkūrėjų forume Stokholme (Švedija), į kurį pakviestas ir „Rubbee“ kūrėjas G. Nemanis. Šiemet forumas bus surengtas Karališkame technologijų institute.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis