„Gazprom“ darbuotojus Europoje skubiai moko turkų kalbos ir išveža į Turkiją

Praėjusiais metais „Gazprom“ darbuotojai, aptarnaujantys Rusijos dujotiekius „Nord Stream“ ir „Turkish Stream“, beveik visiškai išvyko iš Europos Sąjungos (ES), „The Moscow Times“ sakė keli bendrovės darbuotojai, rašo moscowtimes.ru.
„Gazprom“
„Gazprom“ / 123RF.com nuotr.

Du darbuotojai teigė išvykstantys į Turkiją, kur bendrovė planuoja kurti dujų centrą. Praėjusiais metais „Gazprom“ darbuotojai paskubomis mokėsi turkų kalbos, o bendrovė įsteigė kalbų kursų grupes. Metų pabaigoje darbuotojai ieškojo butų gyventi Stambule, perkraustė savo daiktus ir šeimas.

Iš Europos išvyksta ne tik Rusijos piliečiai, bet ir ES šalių gyventojai, dirbę „Gazprom“. Daugelis sutiko persikelti dėl atlyginimų – jie trečdaliu didesni už rinkos atlyginimus.

Praėjusiais metais „Gazprom“ darbuotojai padėjo likviduoti „Nord Stream“ dujotiekio sprogimo padarinius (daugelis Europos bendrovių atsisakė dalyvauti likviduojant šiuos padarinius dėl sankcijų) ir toliau vykdė „Turkish Stream“ operatyvinę veiklą per Nyderlandų bendrovę. Tačiau darbą apsunkino sankcijos Europos bendrovių vadovybei ir pačioms bendrovėms.

„Gazprom“ taip pat prarado įmones Vokietijoje („Securing Energy for Europe GmbH“) ir Jungtinėje Karalystėje („Gazprom Marketing & Trading“), o jų turtas buvo nacionalizuotas. Praėjusiais metais monopolininkas likvidavo dvi Nyderlandų bendroves: „Gazprom Sakhalin Holdings BV“ ir „Gazprom Finance BV“. Pirmajai priklausė „Gazprom“ projekto „Sachalinas-2“ operatoriaus dalis.

Nuo 2025 m. pradžios nutraukus tranzitą per Ukrainą, „Gazprom“ liks tik vienas iš penkių iki karo egzistavusių dujų tiekimo į Europą maršrutų: „Turkish Stream“. Tačiau net ir be jo bendrovė jau prarado daugiau kaip 80 proc. savo eksporto į Europą, palyginti su 2021 m.: „Reuters“ skaičiavimais, pernai „Gazprom“ į kadaise didžiausią pardavimo rinką perpumpavo 32 mlrd. kubinių metrų dujų, t. y. tik 4 mlrd. kubinių metrų daugiau nei 2023 m., kai tiekimas sumažėjo iki žemiausio lygio nuo XX a. septintojo dešimtmečio antrosios pusės.

2023 m. „Gazprom“ patyrė 629 mlrd. rublių nuostolį - rekordinį nuo pat savo įkūrimo 1990 m., o gavyba šiuo laikotarpiu buvo minimali – tik 404 mlrd. kubinių metrų. Remiantis „BCS World of Investments“ analitiko Ronaldo Smitho skaičiavimais, „Gazprom“ tiekimas į Europą ir Turkiją 2025 m. sumažės nuo 50 mlrd. kubinių metrų 2024 m. iki 45 mlrd. kubinių metrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai