„Gerovės konservai“ nebegali naudoti ženklo „Gerovė“, nusprendė teismas

Verslininkas Linas Jurėnas ir jo valdomos bendrovės „Gerovės konservai“ ir „Gerovės prekyba“ nebegali naudoti prekės ženklo „Gerovė“, nutarė teismas.  
Griaunamas „Gerovės“ fabrikas Vilniuje, jo vietoje iškils didžiulė „Rimi“
Griaunamas „Gerovės“ fabrikas Vilniuje, jo vietoje iškils didžiulė „Rimi“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas lapkričio pabaigoje padėjo tašką ginče dėl ženklo „Gerovė“ registracijos pripažinimo negaliojančia. Jis paliko galioti Vilniaus apygardos teismo šių metų birželį priimtą nutartį.

Į teismą kreipėsi nuo 1948 metų Lietuvoje veikusi, tačiau veiklą prieš dvejus metus nutraukusi vaisių, uogų, daržovių auginimo ir konservavimo, kitų maisto produktų gamybos bendrovė „Gerovės konservų fabrikas“ – nacionalinio figūrinio ženklo „Gerovė 1948“ savininkė.

Jos teigimu, L.Jurėno ženklas „Gerovė“ yra klaidinamai panašus į ankstesnį jos ženklą „Gerovė 1948“, todėl klaidinama visuomenė.

Tuo metu L.Jurėnas, „Gerovės konservai“ ir „Gerovės prekyba“ teigė, jog ieškovė nepateikė jokių įrodymų, kad ženklas „Gerovė“ klaidinamai panašus į „Gerovė 1948“ – tai esą turi būti įrodyta rinkos nuomonės tyrimais, vartotojų apklausomis ar kitais panašiais būdais. Be to, „Gerovės konservų fabrikas“ nuo 2016 metų gegužės nebeveikia, rinkoje nėra jokios produkcijos su ženklu „Gerovė 1948“.

„Iš fonetiškai ir konceptualiai tapačių, vizualiai panašių žymenų sudaryti šalių prekių ženklai yra klaidinamai panašūs ir šioje byloje tokia išvada yra ypač aiški, atsižvelgiant į tai, kad žodinis abiejų lyginamų ženklų žymuo „Gerovė“ yra dominuojantis ir turi stiprų skiriamąjį požymį“, – rašoma teismo nutartyje.

Pasak jos, lyginami prekių ženklai sudaryti iš vaizdinių ir žodinių elementų: vienodu šriftu užrašyto žodžio „Gerovė“, kuriame raidę O stilizuotai žymi obuolio su dviem lapeliais viršuje vaizdas, o po žodžiu „Gerovė“ ieškovės ženkle neryškiai parašyta 1948.

„Nepaisant skirtingos žymens „Gerovė“ raidžių spalvos, žodiniai elementai lyginamuose ženkluose yra vizualiai tapatūs“, – pabrėžė teismas.

Anot teismo, aplinkybė, jog „Gerovės konservų fabrikas“ dabar neveikia ir nėra į rinką išleistų jos prekių, neturi jokios teisinės reikšmės sprendžiant ginčą.

Linas Jurėnas yra vienintelis bendrovių „Gerovės konservai“ ir „Gerovės prekyba“ akcininkas. Pirmoji 2015 metais (naujesnių finansinių ataskaitų įmonė Registrų centrui nepateikė) gavo 214 tūkst. eurų pajamų ir uždirbo 79 tūkst. eurų grynojo pelno. „Gerovės prekyba“ tais pat metais patyrė 180 tūkst. eurų nuostolių, pajamų negavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai