„Goodyear“: iki 2023 m. siekiama 25 proc. sumažinti energijos vartojimą

Sumažinti energijos išteklių naudojimą, naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, neatiduoti gamybinių atliekų į sąvartynus ir tikslingiau naudoti vandens resursus – tokie yra artimiausi „Goodyear“ iššūkiai. Šiais metais „Goodyear“ išsikėlė ambicingą tikslą – iki 2023 metų pasauliniu mastu sumažinti energijos suvartojimą 25 proc., rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Goodyear“ padangos
„Goodyear“ padangos / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

2019 m. suvartojamos energijos kiekį „Goodyear“ sumažino 18 proc., lyginant su 2010 metų lygiu.

Išsikeltas tikslas – sumažinti padangų gamybos poveikį aplinkai

Padangų pramonė yra sudėtingas ir daug resursų reikalaujantis procesas, įmonė siekia sumažinti jų gamybai reikalingos energijos poreikį ir proceso metu susidarantį CO2 kiekį.

Svarbiu veiksniu šiame procese yra veikiančių įrenginių našumas. Fiurstenvaldės gamykloje Vokietijoje įrengtas šviesos diodų apšvietimas, pagerintas maišytuvo našumas, įdiegtos nuotėkio ištaisymo priemonės. Taip pat didelis dėmesys skiriamas atsinaujinančios energijos panaudojimo galimybėms – gamyklose naudojama saulės ir vandens energija, Liuksemburge greitu metu planuojama įrengti dvi fotovoltinių elementų elektrines.

Išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis ir kitos atliekos

Suvartojamos energijos kiekio mažinimas prisideda ir prie šiltnamio efekto mažinimo. Nuo 2010 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis „Goodyear“ gamyklose visame pasaulyje buvo sumažintas 19 proc.

Kalbant apie kitų rūšių atliekas, „Goodyear“ jau 2006 metais išsikėlė tikslą visai neatiduoti atliekų į sąvartyną iš padangų ir cheminių medžiagų gamyklų, ir kasmet didina pastangas jį pasiekti.

Vandens resursų taupymas

Nors padangų gamyboje apskritai vartojama nedaug vandens, jo mažinimas taip pat yra viena prioritetinių sričių. Vandens suvartojimo stebėsena vykdoma 43 gamyklose – dėmesys skiriamas vietovėms, kur vandens resursai nėra gausūs ir jo labai trūksta.

2019 m. „Goodyear“ gamyklose suvartojamo vandens kiekis sumažėjo 15 proc., lyginant su 2010 m. Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos regionas pirmauja pagal sumažinamą suvartojamo vandens kiekį – nuo 2010 m. šis pokytis sudaro 33 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis