Tokio sprendimo priežastis aiškindamas imigracijos reikalų ir sienos apsaugos ministras Peteris Duttonas pabrėžė, jog pirmenybė įsidarbinti Australijoje turi būti teikiama jos piliečiams, pirmiausia – jaunimui, o užsieniečiai šiame verslo sektoriuje galės įsidarbinti tik išimtine tvarka.
„Tačiau į verslo poreikį importuoti darbo jėgos, jei tokios trūksta šalyje, ir jei tai skatins ekonomikos augimą, ir toliau bus atsižvelgiama“, – sakė ministras.
Oficialiosios statistikos duomenimis, Australijos gyvena beveik 95,8 tūkst. užsieniečių, gavusių taip pat vadinamą 457-ąją vizą, kuri suteikia teisę laikinai dirbti šioje šalyje.
Oficialiosios statistikos duomenimis, Australijos gyvena beveik 95,8 tūkst. užsieniečių, gavusių taip pat vadinamą 457-ąją vizą, kuri suteikia teisę laikinai dirbti šioje šalyje. Pernai tokių vizų daugiausiai išduota virėjams, informacijos technologijų ir medicinos specialistams.
Ketveriems metams išduodama 457-oji viza suteikia teisę Australijoje gyventi ir ją gavusiojo artimiesiems. Daugiausiai tokių vizų yra užduota Indijos (beveik ketvirtadalis viso skaičiaus), Didžiosios Britanijos (beveik penktadalis), Kinijos (6 proc.) piliečiams.
Praėjusių metų pabaigoje Australijos vyriausybė, spaudžiama profesinių sąjungų, sutiko pakoreguoti sąrašą profesijų, į kurias gali pretenduoti užsieniečiai, tačiau su sąlyga, kad taip bus papildoma, bet nekeičiama vietinė darbo jėga.