„Grigeo“ pranešė, kad „Grigeo Klaipėda“ pasirašė sutartį su tarptautine įmone „Poyry Management Consulting“, veikiančia „Afry“ vardu.
„Toliau dirbame ir imamės neatidėliotinų veiksmų, kad panašios situacijos, kaip galimai nevalytų nuotekų išleidimas, nepasikartotų ateityje“, – pranešime teigė „Grigeo Klaipėdos“ generalinis direktorius Tomas Eikinas.
„Afry“ taip pat pateiks pasiūlymus bei rekomendacijas ir sudarys veiksmų planą. Darbai pradėti pirmadienį, juos tikimasi baigti per du mėnesius.
Pasak „Grigeo“, auditas apims techninių ir valdymo procesų diagnostiką, normų laikymąsi bei gamyklos veiklos vertinimą.
„Pasitelkę savo patirtį celiuliozės ir popieriaus gamybos pramonėje, sieksime kuo greičiau atlikti išsamų aplinkosaugos auditą, kuriuo remiantis pateiksime sprendimus, ką reikėtų tobulinti“, – sako „Afry Management Consulting“ vadovas Christianas von Boninas.
Klaipėdos apygardos prokuratūra šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos „Grigeo Klaipėda“ taršos į Kuršių marias. Įtarimai vasario viduryje buvo pareikšti įmonei ir septyniems fiziniams asmenims, tarp jų – ir „Grigeo“ vadovui Gintautui Pangoniui bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovui T.Eikinui, dirbančiam nuo pernai gruodžio.
Pasak „Grigeo Klaipėdos“ komisijos tyrimo išvadų, veiksmai ir sprendimai, dėl kurių dalis biologiškai neapdorotų nuotekų patekdavo į „Klaipėdos vandens“ tinklus, didžiąja dalimi buvo atlikti tuo metu, kai įmonei vadovavo Vidas Beržonskis, o gamybos vadovu buvo Jonas Garalis.
Prokurorų teigimu, žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakęs, kad žala gamtai dėl „Grigeo Klaipėdos“ taršos gali siekti 60 mln. eurų.