Tuo metu JAV bendrovė „VF Corporation“, kuriai priklauso daugybė prekės ženklų, įskaitant „Timberland“, „Vans“ ir „The North Face“, jau praėjusį mėnesį paskelbė, kad nebepirks odos iš Brazilijos nerimaudama dėl didžiausių pasaulyje atogrąžų miškų naikinimo masto.
„H&M“ pažymėjo laikinai įšaldanti užsakymus, kol įsitikins, kad odos gamyba nedaro „žalos aplinkai“.
„Dėl didelių gaisrų Brazilijos Amazonės regiono atogrąžų miškuose bei dėl ryšio su galvijų auginimu nusprendėme laikinai nebepirkti odos iš Brazilijos“, – sakoma Švedijos drabužių mažmeninės prekybos tinklo pranešime, atsiųstame naujienų agentūrai AFP.
„Draudimas galios tol, kol nebus įdiegtos patikimos sistemos, skirtos patikrinti, ar odos gamyba nedaro žalos aplinkai Amazonijoje“, – sakoma pranešime.
Gaisrai, kilę įvairiose didžiausių pasaulyje atogrąžų miškų dalyse, nepaprastai svarbiuose palaikant stabilų klimatą visame pasaulyje, įplieskė diplomatinį konfliktą tarp Brazilijos ir Europos, taip pat sukėlė grėsmę svarbiam prekybos susitarimui.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas apkaltino Brazilijos prezidentą Jairą Bolsonaro melavus dėl įsipareigojimų kovos su klimato kaita srityje ir pažadėjo blokuoti ES ir „Mercosur“ prekybos susitarimą, kurio šalimi yra ir Brazilija ir dėl kurio buvo deramasi dešimtmečiais.
J.Bolsonaro praėjusią savaitę pasirašė dekretą, kuriuo dviem mėnesiams visoje šalyje uždraudė deginti žolę.
„H&M“ pernai buvo tarp keliolikos garsiausių mados pramonės įmonių, JT derybose dėl klimato kaitos pažadėjusių iki 2030 metų sumažinti bendrą drabužių įmonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį 30 procentų.
Keturiasdešimt trys drabužių gamybos įmonės susitarė pirmenybę teikti „klimatui nekenksmingoms“ medžiagoms ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančiam transportui ir ne vėliau kaip iki 2025 metų sustabdyti akmens anglimi kūrenamų katilų montavimą gamybos vietose.