Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Huawei“ nedžiūgauja dėl JAV sprendimo atidėti draudimą bendradarbiauti su Kinijos milžine

„Huawei“ antradienį nenudžiugo dėl Vašingtono sprendimo trims mėnesiams atidėti draudimą JAV bendrovėms pardavinėti savo gaminius Kinijos technologijų milžinei ir pareiškė, jog minėtas sprendimas nepakeis „nesąžiningo“ elgesio su bendrove fakto.
„Huawei“
„Huawei“ / „Scanpix“ nuotr.

JAV prekybos departamentas antrą kartą sustabdė griežtų taisyklių, draudžiančių amerikiečių bendrovėms pardavinėti komponentus ir paslaugas telekomunikacijų milžinei bei iš jos įsigyti įrangos, įsigaliojimą.

Visgi kartu į „juodąjį“ „Huawei“ padalinių ir patronuojamųjų įmonių sąrašą buvo įtrauktos dar 46 bendrovės, kurioms bus taikomas draudimas, jei jis bus visiškai įgyvendintas – taigi dabar šiame sąraše yra daugiau nei 100 įmonių.

Pirmą kartą JAV institucijos apie draudimą paskelbė metų pradžioje, pareiškusios, kad „Huawei“ bendradarbiauja su Kinijos žvalgybos tarnybomis, nors pati bendrovė tai neigia.

„Akivaizdu, kad šis sprendimas, priimtas būtent šiuo metu, yra politiškai motyvuotas ir neturi nieko bendra su nacionaliniu saugumu“, – pareiškė „Huawei“ ir pridūrė, kad tokie veiksmai „pažeidžia pagrindinius laisvosios rinkos konkurencijos principus“.

„Tai neatitinka niekieno interesų, įskaitant JAV bendroves. Bandymai slopinti „Huawei“ verslą nepadės Jungtinėms Valstijoms išsiveržti į priekį technologijų srityje“, – teigė „Huawei“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Huawei“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Huawei“

„Laikinas bendrosios licencijos pratęsimas nekeičia fakto, kad su „Huawei“ elgiamasi nesąžiningai“, – pareiškė bendrovė.

Pirmadienio sprendimas reiškia, kad „Huawei“ gali toliau pirkti Jungtinėse Valstijose pagamintus puslaidininkius ir kitas medžiagas, būtinas telefonams ir tinklo įrangai, o amerikiečių telekomunikacijų bendrovės gali toliau įsigyti „Huawei“ tinklo įrangos.

Visgi Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Geng Shuangas paragino JAV visiškai atsisakyti draudimo.

„Nesvarbu, ko imtųsi Jungtinės Valstijos, tai nekeičia klaidingo nacionalinio saugumo sampratos pobūdžio, piktnaudžiavimo eksporto kontrolės priemonėmis, diskriminuojančios nesąžiningos praktikos taikymo konkrečioms kitų šalių įmonėms ir netgi neslepiamo trukdymo, neturint jokių įrodymų“, – antradienį pareiškė Geng Shuangas.

„Raginame JAV nedelsiant atsisakyti šio klaidingo požiūrio“, – pridūrė jis.

„Huawei“, laikoma pasauline sparčiojo 5G mobiliojo ryšio įrangos lydere ir antra pagal dydį pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja, priversta laviruoti gilėjančiame prekybos kare tarp Pekino ir Vašingtono, kurie apsikeitė milijardų dolerių vertės baudžiamaisiais muitais.

Laikinas draudimo sustabdymas nereiškia, jog sušvelnėjo JAV požiūris į „Huawei“ įrangos keliamą grėsmę nacionaliniam saugumui ar kad panaikinamas bendras draudimas naudoti „Huawei“ 5G sistemas Jungtinėse Valstijose.

„Toliau ragindami vartotojus atsisakyti „Huawei“ produktų, suprantame, kad reikia daugiau laiko siekiant išvengti bet kokių sutrikimų“, – pareiškė JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas.

Kiek anksčiau šį mėnesį „Huawei“ pristatė savo operacinę sistemą „HarmonyOS“ – labai lauktą programinę įrangą, kuri yra itin svarbi bendrovės išlikimui atsižvelgiant į tai, kad „Huawei“ gali neteikti prieigos prie „Google Android“ operacinės sistemos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų