Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Į verslo mentorių tinklą jungiasi vis daugiau patyrusių Lietuvos verslininkų

Patyrę ir sėkmingi šalies verslininkai ragina kolegas nebijoti dalytis savo patirtimi ir tapti jaunųjų verslininkų mentoriais – taip ne tik padėti augti mažiau patyrusiems verslams, bet ir patiems pasisemti naujos patirties. Verslininkai ir įvairių sričių specialistai kviečiami prisijungti prie „Verslios Lietuvos“ suburto ir vystomo verslo mentorių tinklo, kurį šiuo metu sudaro daugiau nei 180 mentorių, šiemet pagelbėjusių net 130 Lietuvos verslų, rašoma pranešime spaudai.
Verslas
Verslas / 123RF.com nuotr.

„Verslios Lietuvos“ suburti mentoriai – patyrę verslininkai ir įvairių sričių specialistai – jau septynerius metus neatlygintinai padeda pradedantiesiems verslininkams, taip prisidėdami prie verslumo skatinimo Lietuvoje, verslo kultūros auginimo ir bendros ekonominės padėties gerinimo.

„Svarbiausias dalykas nėra žinios – žinių, informacijos galima ir patiems susirasti. Svarbiausia yra palaikymas, dėmesys, išmintis. Verslininkams, žengiantiems pirmuosius žingsnius nuosavo verslo kelyje, reikia paramos ir palaikymo – tą puikiai gali perduoti panašų kelią nuėję ir analogiškus išgyvenimus patyrę verslininkai“, – taip verslo mentoriams skirtame ir jau tradiciniu tapusiame „Mentorystės diena 2021” renginyje kalbėjo „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Iš mentorių tikimasi ne patarimų, bet palaikymo

„Daug kas klaidingai galvoja, kad mentorių tikslas – patarti. Kalbantis su jaunais žmonėmis ar pradedančiais verslininkais patarimų kaip tik reiktų vengti, nes jie iššaukia priešišką reakciją. Augti ir tobulėti jiems labiausiai padeda taiklūs klausimai – svarbu išprovokuoti savarankišką mąstymą, originalių sprendimų paiešką“, – kalbėjo „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas.

Ekspertai pastebi, jog į mentorius dažniausiai kreipiamasi dėl paramos, padrąsinimo ir palaikymo, o ne informacijos, kurios tikrai nestinga internete ar knygose.

„Dažniausiai tikimasi padrąsinimo, įkvėpimo, paskatinimo judėti toliau. Teikia daug džiaugsmo, kai pamatai, jog žmogui nedidelis patarimas ar pasidalinimas savo patyrimu padeda pakoreguoti jo ateities trajektoriją ir pasiekti tikrai puikių rezultatų. Mentorius taip pat dažnai padeda apsisaugoti nuo tokių sprendimų, kurie galėtų tapti dramatiška klaida“, – kalbėjo verslininkas, inovatorius ir filantropas Vladas Lašas.

Kaip pastebėjo restoranų tinklo „Jurgis ir Drakonas“ vadovė Odeta Bložienė, Lietuvoje verslininkai dažnai baiminasi, kad mentorystės metu pasidalinus idėjomis, jomis savo asmeninei sėkmei sukurti gali pasinaudoti konkurentai.

„Būtina kurti dalijimosi kultūrą, burti bendruomenes, kurios galėtų vienos kitas palaikyti ir vyti lauk iš kiemo baimę, kad kažkas kažką padarys geriau. Juk verslo sėkmę sudaro ne vien idėja, sėkmę lemia visuma: organizacinė kultūra, darbo aplinka, asmeninė verslininko patirtis,

originalus problemų sprendimo būdas. Pati verslą kūriau be mentorių, todėl dabar ieškau, kaip galiu kažką duoti ieškantiems pagalbos, nes matau tame didelę prasmę“, – sakė O.Bložienė.

„Vinted” bendraįkūrėja Milda Mitkutė mano, jog mentorystėje svarbiausia tinklaveika ir žmogiška mentoriaus parama, padedanti judėti į priekį.

„Būna, kai bijai žengti žingsnį, nes yra šimtas galimų kelių. Bet mentorius, žmogus, kuris jau ieškojo atsakymo ir tą kelią pats praėjo, gali padėti pajudėti į priekį”, – kalbėjo M.Mitkutė.

Mentorystės metu auga ir mokosi ne tik jaunieji verslininkai, bet ir patys mentoriai – plečiasi verslui naudingų kontaktų tinklas, spręsdami netikėtus verslininkų galvosūkius mentoriai įgyja naujų kompetencijų.

„Turime patirčių, kuomet mentoriai susiduria su ypatingai ambicingu verslininku ir ima savęs klausti – o ką aš čia veikiu? Kodėl aš stoviu vietoje? Reikia ir man judėti toliau, nes ateina nauja karta, vadinasi, reikia ir patiems mentoriams labiau stengtis. Viena pusė nėra stipresnė, o kita – silpnesnė, mentorystė bet kokiu atveju yra abipusė partnerystė“, – taip kalbėjo Žydrūnė Vitaitė, „Women Go Tech“ bendraįkūrėja ir „Eldes“ pardavimų vadovė.

Per septynerius metus subūrė beveik 200 mentorių tinklą

Per septynerius metus „Versli Lietuva” subūrė beveik 200 mentorių tinklą. Prisijungę mentoriai neabejoja mentorystės nauda ne tik augti norintiems verslininkams, bet ir jiems patiems. Mentorius Gediminas Tamošaitis, „Metal Production“ įmonės bedraįkūrėjas ir vadovas, klasterio „Rocket Cluster“ bendraįkūrėjas ir koordinatorius, jau ketverius metus padeda Lietuvos verslininkams siekti savo tikslų.

„Kai tu duodi, visuomet gauni grąžą, pavyzdžiui, dvasinėje, finansinėje ar socialinėje srityje. Per 4 mentorystės metus aš gavau labai didelę grąžą – su mentorystės dalyviais mes tapome draugais, užmezgiau puikių verslo kontaktų, o ir pats tobulėju mokydamas. Kuo toliau, tuo daugiau laiko noriu skirti mentorystei“, – sako G.Tamošaitis.

„Versli Lietuva“ verslo mentorystės programą vykdo nuo 2014 metų. Mentoriai neatlygintinai konsultuoja mažiau patyrusius verslininkus eksporto, e. komercijos, verslo, finansų, rinkodaros ir kitais klausimais. Verslo mentorių tinklas veikia dvejomis kryptimis: nuoseklios, kelių mėnesių trukmės konsultacijos suteikiamos trylikoje miestų veikiančiuose „Verslios Lietuvos“ bendradarbystės centruose „Spiečius“ arba nuotoliniu būdu visiems į specialią e. mentorystės platformą užsiregistravusiems vartotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos