„Skaidrumo standartus diegėme tam, kad jie veiktų ir užtikrintų aukščiausius antikorupcijos veiklos principus visose grupės įmonėse. Tai – neatsiejama „Ignitis grupės“ veiklos dalis, kuriai skiriame didelį dėmesį. Vykdomas aktyvus darbuotojų švietimas korupcijos suvokimo srityje: skatiname savo darbuotojus domėtis korupcijos daroma žala, atpažinti jos apraiškas, nelikti abejingais“, – priimdamas apdovanojimą teigė „Ignitis grupės“ verslo atsparumo vadovas Edvinas Kerza.
E.Kerza pabrėžė, jog itin svarbu, kad valstybė taip pat skatina skaidrumą tokiomis iniciatyvomis kaip „Skaidrumo akademija“. Projektu, kurį koordinuoja Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), siekiama į antikorupcinės aplinkos kūrimą įtraukti daugiau subjektų, paskatinti viešojo sektoriaus organizacijose diegti korupcijos prevencijos priemones ir joms teikti nuolatinę metodinę pagalbą.
Renginio metu iš šalies vadovo rankų asmeninę padėką už įkvėpimą ir dalinimąsi gerąja patirtimi gavo ir „Ignitis grupė“ verslo saugos vadovas Aurimas Navys.
„Ignitis grupė“ ir STT pernai pasirašė atnaujintą sutartį dėl tarpusavio bendradarbiavimo korupcijos prevencijoje. Dabartinė energetikos bendrovės antikorupcijos politika laikoma vienu iš pavyzdžių, kaip prisidedama prie atsakingo verslo standarto kūrimo. 2019 m. grupėje taikoma valdysena Valdymo koordinavimo centro (VKC) paskelbtame gerojo valdymo indekse buvo pripažinta geriausia tarp valstybės valdomų įmonių.
„Skaidrumo akademijos“ tikslas – suvienyti korupcijos prevencijos ekspertus, atsakingas ir suinteresuotas institucijas bei paskatinti jas dalintis gerąja patirtimi. Tai – gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką.