„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įmonė ukrainietį darbuotoją suras už 95 eurus: „kiekis ribotas“

Ukrainiečių Lietuvos įmonėms ieškanti bendrovė „Personalo importo sprendimai“ siūlo naują paslaugą „Fast Recruiting“ (greitas įdarbinimas) – ukrainietį suras už 95 eurus. Bendrovės direktorė 15min aiškino, kad ukrainiečių paklausa tarp lietuvių verslininkų yra itin didelė.
Rekonstruojamas prekybos centras „Maxima“ Mindaugo gatvėje
Statybininkas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Pirmadienio rytą Lukas į savo telefoną gavo štai tokią SMS (kalba netaisyta): „Mieli kolegos! Ukrainieciai.lt. siulo nauja paslauga – Fast Recruiting. Vos uz 95 Eur mes rasime Jums kandidata reikiamai pozicijai ir organizuosime darbo pokalbi. Kiekis ribotas. Issamesne informacija suteiks vadybininkai.“

Tokią žinutę atsiuntė „Personalo importo sprendimai“. Pernai rudenį Lietuvoje pradėjusi veikti bendrovė siūlo šalies įmonėms kvalifikuotus darbuotojus iš Ukrainos.

Ukrainiečių paieškos
Ukrainiečių paieškos

„Jų paklausa Lietuvoje yra labai didelė“, – 15min pripažino įmonės direktorė Olena Sydorchuk.

Ukrainietį samdyti nėra pigiau

Kodėl Lietuvos įmonės samdo ukrainiečius? Tikrai ne dėl kainos, aiškino O.Sydorchuk.

„Ukrainiečius samdyti tikrai nėra pigiau. Tai vienareikšmiškai. Pagal Lietuvos įstatymus Lietuvos darbdaviai dabar neturi teisės mokėti ukrainiečiui mažiau nei darbuotojui lietuviui“, – teigė moteris. Tą patį įmonė 15min pasakojo ir tada, kai tik pradėjo veiklą Lietuvoje.

Daug specialistų lietuvių išvažiavo dirbti į kitas valstybes, darbdaviams trūksta darbuotojų įvairiose srityse. Dėl to ukrainiečių specialistų poreikis yra labai didelis, – aiškino įmonės direktorė.

Tada bendrovė skelbė, kad ukrainietis dirba pusantro karto efektyviau nei lietuvis.

Ukrainiečiai, sakė ji, yra labiau motyvuoti dirbti: „Ukrainietis yra labiau motyvuotas, nes atvažiuoja čia užsidirbti pinigų, jis turi daugiau motyvacijos gerai dirbti.“

Tarp Lietuvos darbdavių ukrainiečiai yra labai paklausūs ir dėl to, kad Lietuvoje trūksta specialistų.

„Daug specialistų lietuvių išvažiavo dirbti į kitas valstybes, darbdaviams trūksta darbuotojų įvairiose srityse. Dėl to ukrainiečių specialistų poreikis yra labai didelis. Spektras yra labai platus – ir statybininkų reikia, vairuotojų, virėjų, mėsos kombinatų darbuotojų, siuvėjų. Turbūt nėra tokio sektoriaus, į kurį galėtume sakyti, kad nevežame“, – pasakojo O.Sydorchuk.

Be to, įdarbinant ukrainietį vietoje lietuvio, pavyksta sutaupyti šiek tiek mokesčių.

Pasak jos, kaip greitai ukrainietis atvyks į Lietuvą dirbti, priklauso nuo Darbo biržos.

„Svarbiausia yra gauti Lietuvos darbo biržos leidimą. Jį išduoda maždaug per mėnesį ar pusantro“, – teigė moteris.

Rasti Lietuvoje dirbti norintį ukrainietį įmonei yra labai lengva.

„Remiantis statistika, kas septintas ukrainietis nori važiuoti į užsienį užsidirbti. Lietuva jiems yra labai įdomi šalis, nes čia nėra kalbos barjero, su šalimi labai geri, draugiški santykiai, dėl to ukrainiečiai čia važiuoja ir dirba su mielu noru“, – sakė „Personalo importo sprendimų“ direktorė.

Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje pastaruoju metu sparčiai auga dirbančių ukrainiečių skaičius. Per pirmąjį šių metų pusmetį leidimus laikinai gyventi darbo pagrindu gavo 2460 Ukrainos piliečių. Tuo metu pernai per tą patį laikotarpį tokių leidimų buvo išduota pastebimai mažiau – 1714.

Leidimų reikia ne visiems

Lietuvos darbo birža 2017 metų pirmąjį pusmetį išdavė leidimus dirbti 1197 Ukrainos piliečiams (61 proc. visų leidimų dirbti). Leidimų dirbti sumažėjo, nes nuo 2017 m. sausio 1 dienos įsigaliojo įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pasikeitimai, kurie numato, kad trūkstamų profesijų sąraše esančioms profesijoms nebereikia leidimo dirbti. Šiame sąraše yra tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojai, metalinių laivų korpusų surinkėjai, suvirintojai, todėl šių profesijų ukrainiečiams nebereikėjo leidimų.

2016 m. buvo išduota leidimų dirbti 6868 ukrainiečiams. Daugiausia – tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams, metalinių laivų korpusų surinkėjams, suvirintojams, plytų mūrininkams, betonuotojams, apdailininkams, tinkuotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs