Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įmonių apžvalga: įmonės darbino daugiau darbuotojų, mažėja „Sodros“ skolininkų

Rudens sezoną įmonės pradeda vis dar didesniu darbuotojų skaičiumi nei pernai – šių metų rugsėjo 1 d. Lietuvos įmonės įdarbino 2,5 proc. daugiau darbuotojų nei pernai. Įmonių kredito rizikos lygis išlieka stabilus, o „Sodros“ skola mažėja, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ įmonių rodiklių apžvalga.
Verslas
Verslas / 123RF.com nuotr.

Vienas iš stabiliausiai ir didžiausiu pagreičiu augančių verslo sektorių išlieka IT ir telekomunikacijų – čia metinis darbuotojų skaičiaus augimas išlieka dviženklis. Šiuo metu šiame sektoriuje dirba beveik 50 tūkst. darbuotojų – 13 proc. daugiau nei pernai, ir jau viršijo apgyvendinimo ir maitinimo įmonių darbuotojų skaičių.

„Ypač mažą riziką priskiriame ir dar keliems sektoriams – žemės ūkiui, finansų ir draudimo veikloms, NT operacijų bei profesinės, techninės ir mokslinės veiklos įmonėms, tačiau IT sektorius neša augimo ir mažos rizikos vėliavą jau ilgą laiką. 60 proc. šio sektoriaus įmonių vertiname kaip mažos rizikos – tai aukščiausias rodiklis tarp kitų sektorių, o aukštos rizikos įmonių čia yra tik 6 proc.“, – komentuoja „Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė. Nuo metų pradžios IT įmonės įdarbino 5 tūkst. naujų darbuotojų.

Rugsėjo pradžioje, palyginti su pernai metais, visų sektorių įmonės mažino savo kredito riziką, ir kol kas akivaizdžių verslo nuosmukio ženklų nesimato – įmonės vis dar vykdo aktyvią plėtrą, kaupia rezervus, darbina daugiau darbuotojų.

Tiesa, po pasibaigusio vasaros sezono dirbančiųjų apgyvendinimo ir maitinimo įstaigose rugsėjį sumažėjo 8 proc. darbuotojų, tačiau palyginti su pernai visuose sektoriuose vis dar dirba daugiau darbuotojų, o skelbiami pavieniai atleidimai didesnės įtakos bendram dirbančiųjų skaičiui neturi.

Bankrotų skaičius išsilaiko, mažėja Sodros skola

Rugsėjo mėn. buvo likviduojamos 1110 įmonių, bankrutuojančiomis paskelbtos 72 įmonės, o teismuose užvestos 106 bankroto bylos. Kol kas nei bankrotų, nei likviduojamų įmonių skaičius ženkliai nesikeičia – šiais metais vidutiniškai per mėnesį likviduojama apie 1300 įmonių, bankrutuojančiomis skelbiamos 95, o per mėnesį pradedamos vidutiniškai 104 bankroto bylos.

„Nepaisant ryškių antraščių apie bankrotus, atleidimus ar prasidėjusią krizę, bendri įmonių duomenys kol kas nerodo blogėjančių verslo rodiklių – tikėtina, kad įmonės vykdo įprastą veiklą, tik dėl augančių energetikos kainų keičia kainodarą ir pristabdė einamąsias investicijas ir lūkuriuoja žadamos Vyriausybės paramos programos, – sako J.Tamašauskaitė. – Tikėtina, kad energetikos krizės pasekmių reikėtų tikėtis arčiau link žiemos, kuomet energetikos išteklių kainų našta pradės aiškiai matytis įmonių balanso eilutėse“.

Pozityviai nuteikia tai, kad bendra „Sodros“ skola per mėnesį sumažėjo 3 proc., ir ji mažėjo visuose sektoriuose. Sparčiausiai Sodros skola mažėja NT operacijų įmonėse – 7 proc., prekyboje ir laisvalaikio veiklose – po 6 proc. Per karantiną atidėtą skolą įmonės mažino dar sparčiau – 5 proc. Pagaliau pradėjo mažėti ir įsiskolinusių įmonių – per mėnesį jų sumažėjo 12 proc., šiuo metu Sodrai skolingų yra 32 tūkst. įmonių. „Iki rugpjūčio mėn.

„Sodrai“ skolingų įmonių skaičius augo, tačiau rugsėjo mėn. ši tendencija pasikeitė, o dabartiniame kontekste rodo, kad verslas didina savo finansinį atsparumą ir kreditingumą, bei energetinio sunkmečio laiką pasitinka ryžtingai nusiteikęs“, – komentuoja J.Tamašauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų