15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Inspired UM“: Tyla pražūtinga, o kokybiška reklama krizės metu sudeda pagrindus prekių ženklo sėkmei

„Inspired UM“ analizė ir autoritetingi pasauliniai tyrimai rodo, kad krizės metu investuojant į kokybišką reklamą prekių ženklai laimi ne tik ilgojoje, bet ir artimoje perspektyvoje. Todėl, siekdami atkreipti verslo bendruomenės dėmesį į šias svarbias idėjas, bendrovė šiandien pradėjo reklamos kampaniją.
Vasaris Oržekauskas
Vasaris Oržekauskas / Organizatorių nuotr.

Krizės metu rinkodaros skyriai patiria didelį finansų skyrių spaudimą mažinti kaštus. Be jokios abejonės, komunikacijos nutraukimas iš pirmo žvilgsnio atrodo puiki priemonė skubiai sumažinti išlaidas. Be to, girdimos nuomonės, kad krizės metu ne tik mažėja reklamos efektyvumas, bet ji dar ir erzina vartotojus. Tačiau dabartiniai tyrimai ir 2008 m. krizės atvejų analizė tokių nuostatų nepalaiko.

„Šia kampanija norėjome pasakyti, jog reklama nėra „kaštai“, ji yra gerai veikianti investicija, kuri duoda ir trumpalaikę, ir ilgalaikę grąžą. Esu įsitikinęs, kad reklamos nuvertinimo priežastis labai paprasta – matavimo nebuvimas. Juk nematuojant, galima teigti kad Covid19 iš viso neegzistuoja“,– teigia Vasaris Oržekauskas, žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ direktorius.

Organizatorių nuotr./„Inspired UM“ kampanija
Organizatorių nuotr./„Inspired UM“ kampanija

Iš „Inspired UM“ turimų labai skirtingų reklamdavių kategorijų modeliavimo ir dekompozicijos rezultatų matome, kad reklama reikšmingai prisideda prie trumpo ir ilgo periodo pardavimų. Tad, „taupant“ ir stabdant reklamą, įmonės gali pakliūti į krentančių pardavimų verpetą. Iš vienos pusės, veikia sumažėjusi paklausa dėl
pablogėjusios žmonių finansinės situacijos, baimės dėl gręsiančio pablogėjimo ir saugumo (žmonės linkę rečiau lankytis parduotuvėse mažindami riziką užsikrėsti), iš kitos pusės – sustabdoma reklama ir dėl to po keleto periodų dar labiau sumažėja pardavimai. Tuomet finansų vadovams reikia dar labiau veržtis diržus – rėžti inovacijas, investicijas ir t. t., kas ilgesniu laikotarpiu dar labiau mažina konkurencingumą.

Krizės metu reklama neerzina žmonių daugiau nei ne krizės metu. Tai patvirtina tiek platūs užsienio tyrimai, tiek periodinės KOG instituto Lietuvoje atliekamos gyventojų nuomonės apklausos karantino metu. Atvirkščiai – žmonės persisotinę blogomis naujienomis, nori matyti gyvenimą kaip ankščiau ir vertina, kad reklama yra naudinga. Žinoma, efektyvi reklama turi būti kokybiška, o turinys adaptuotas prie situacijos.

Šiuos teiginius palaiko tokiu autoritetingų šaltinių kaip IPA, Ebiquity, Magna Global praėjusių ekonominių krizių reklamos ir verslo rezultatų analizės. Visų jų išvada panaši – reklama ir ypač įvaizdžio reklama krizių metu ilguoju periodu teigiamai veikia rinkos dalies augimą bei kitus svarbius verslo rezultatus.

Apibendrinant, patariame įmonėms nepanikuoti, nuolat analizuoti pardavimų pokyčius, tirti savo vartotojus, jų struktūrą ir motyvacijos pokyčius. Tai leis priimti pagrįstus sprendimus, kaip stimuliuoti pirkimą. O prieš ateinant galimai naujai viruso bangai, susitvarkyti e-pardavimų kanalų platformas, sistemas bei analitiką tam, kad kiek įmanoma būtų amortizuotas pardavimų smukimas galimo naujo karantino atveju.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais