Agentūra šiemet patvirtino 26 TUI projektus, kurių metu planuojama sukurti virš 2,3 tūkst. darbo vietų. Investicijos į ilgalaikį turtą siekė 101 mln. eurų.
Agentūros vadovo Elijaus Čivilio teigimu, po kelerius metus trukusio rekordinio TUI augimo, šio pusmečio rezultatai primena ikirekordinių sėkmingų metų skaičius.
„Dėl globalių procesų ir vyraujančio neužtikrintumo TUI procesai visame pasaulyje yra lėtesni, tad, natūralu, jog tai atsispindi ir skaičiuose. Sekame ir reaguojame į besikeičiančias pasaulines tendencijas – daugiau dėmesio skiriame Lietuvos vertės pasiūlymo analizei ir potencialui, naujų produktų vystymui, ryšių su naujomis rinkomis stiprinimui“, – pranešime sakė jis.
Pernai tuo pačiu metu į Lietuvą atėjo 15 naujų užsienio investuotojų, o dar 16 skelbė apie plėtrą, iš viso kalbėta apie daugiau nei 3 tūkst. darbo vietų.
Šiemet į Lietuvą įžengė 10 naujų technologijų žaidėjų. Sektorių papildė tarptautiniai žaidėjai iš JAV, Vokietijos, Kanados bei Jungtinės Karalystės, o šešios Lietuvoje jau veikiančios tarptautinės įmonės patvirtino plėtros planus.
Programinės įrangos ir paslaugų bendrovė „Palantir Technologies Inc.“, pasirašiusi strateginės partnerystės sutartį su Krašto apsaugos ministerija planuoja plėsti veiklą Lietuvoje. Medicinos ir saugos technologijų įmonė „Drager“ planuoja plėsti inžinerijos centrą Lietuvoje.
Apie plėtrą skelbė Lietuvoje veikiančios tarptautinės fintech įmonės „Airwallex“ ir „Saldo“, veiklą pradėjo B2B mokėjimų paslaugų teikėja „Hokodo“.
Vėdinimo įrenginių gamybos įmonė „SystemAir“ paskelbė apie planus į Lietuvoje statomą gamyklą investuoti 15 mln. eurų ir sukurti apie 260 darbo vietų. Nyderlandų „PON Bike“ vasarį pradėjo statybas Kėdainiuose. Tuo pat metu Šiauliuose atidaryta ir „Intus Windows“ gamykla.
Pasak „Investuok Lietuvoje“ strategijos vadovo Mariaus Stasiukaičio, tiesioginių užsienio investicijų procesai yra sulėtėję visame pasaulyje. Anot jo, neigiamą poveikį užsienio investicijoms daro sudėtingas energetinis ir ekonominis kontekstas, išaugęs neapibrėžtumas, sudėtinga geopolitinė situacija.
„Tikėtina, kad šie veiksniai formuos investicijų pritraukimo tendencijas ne tik šiais, bet ir 2024-asiais metais“, – sakė jis.
E.Čivilio teigimu, šiuo metu būtina stiprinti Lietuvos vertės pasiūlymą.
„Sisteminiai pokyčiai yra ilgalaikis procesas, tačiau investuodama į tris pagrindines sritis – talentų pritraukimą, susisiekimo oru gerinimą ir gamybai pritaikytų sklypų vystymą – Lietuva jau netolimoje ateityje galėtų iš esmės sustiprinti savo konkurencingumą“, – teigė jis.