Tai, kad E.Bėrontas teismo sprendimu grąžinamas į NMA, trečiadienio vakarą patvirtino Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.
„Toks yra teismo sprendimas ir mes jį privalėsime vykdyti. Paties teismo sprendimo negaliu komentuoti“, – 15min teigė ministras.
Penktadienį ryte ministras žada susitikti su E.Bėrontu ir aptarti situaciją. Ją sunkina tai, kad jau įvyko konkursas į NMA vadovo vietą, yra ir atrinktas nugalėtojas. NMA vadovo konkursą laimėjo institucijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Orlickas.
„Šiandieninis teismo sprendimas keičia situaciją. Su teisininkais dar tarsimės, kaip čia elgtis“, – sakė G.Surplys.
Negana to, teismas įpareigojo E.Bėrontui sumokėti kompensaciją už pravaikštas. Pats E.Bėrontas trečiadienio vakarą telefono nekėlė.
Primename, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vykdomame ES lėšų švaistymo tyrime E.Bėrontas buvo tapęs specialiuoju liudytoju, tačiau įtarimai jam nebuvo pareikšti. Jis pats teigė niekada nenusižengęs įstatymams.
E.Bėrontas buvo atleistas sausį tuometinio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko sprendimu.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tyrime, kuriame apklaustas ir E. Bėrontas, analizuoja, ar kitas buvęs tarnybos vadovas Saulius Silicikas, jau nebedirbdamas NMA, esą siekė, jog parama būtų skirta ūkininkams, kurių įrangos tiekėja yra bendrovė „Biržų žemtiekimas“ – ji siejama su Seimo nariu „valstiečiu“ Viktoru Rinkevičiumi, be to, jai vadovauja S.Silickas.
Po to, kai E.Bėrontą B.Markauskas paskyrė antrajai kadencijai, šalies vadovės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė tvirtino, jog toks sprendimas kompromituoja žemės ūkio ministrą ir mažina pasitikėjimą institucija. Premjeras Saulius Skvernelis taip pat abejojo, kad E.Bėrontas galėtų sėkmingai dirbti. Tuomet B.Markauskas nutarė E.Bėrontą visgi atleisti, o šis kreipėsi į teismą.