Pasivažinėjimas miškais atnešė unikalų pavadinimą
Pasiteiravus, kaip kilo idėja tokiam unikaliam pavadinimui, maitinimo įstaigų savininkė Jolita Navikienė atviravo, kad istorija nėra kažkuo įspūdinga.
„Tiesiog, su vyru, vieną dieną, sumąstėme pasivažinėti. Pasiėmėme po kavos puodelį ir išvykome į mišką. Važiavome miško keliukais, laukais ir pamatėme, jog vidury niekur stovi sena trobelė su įvairiais drožiniais. Sustojome, nuėjome pasidairyti ir pamatėme išdrožinėtą lokį. Jis mums iškart labai patiko. Tad pirmiau suradome lokį, o tuomet kilo ir pavadinimas“, – juokėsi verslininkė.
Dabar šis lokys pasitinka klientus Bazių valgykloje, tačiau moteris tikino, kad tikėtina, kad dar šį pavasarį panašus lokys pasitiks ir centro valgyklos klientus.
„Jau esame davę užsakymą drožėjui dėl antro lokio, kurį statysime Basanavičiaus gatvėje. Kol kas jis nebeturi šios rūšies medienos, tad tikimės, kad pavasarį gaus jos ir išdroš mums šį grožį“, – sakė ji.
Daug, pigu, skanu
Valgyklos išskirtinės tuo, kad čia – pigu, sotu ir daug.
„Klientams siūlome išties dideles porcijas. Maistas – visuomet šviežias. Griežtai nenaudojame šaldyto maisto bei pusgaminių. Viską gaminame savo rankomis. Žmonės atėję gauna šviežią, skanų maistą. Ypač svarbu, kad nenaudojame to paties aliejaus kelis kartus“, – aiškino J. Navikienė bei pridūrė, kad maisto gamyboje čia pagrinde naudojami tik tradiciniai prieskoniai: druska, pipirai, česnakas, svogūnai. – „Taip, kaip mane mokė mano močiutė.“
„Sotusis lokys“ valgyklos pasižymi ir konkurencingomis kainomis.
„Nors kainos rinkoje kilo net kelis kartus, mes stengiamės būti draugiški klientų piniginėms. Žinoma, kuomet atidarėme pirmąją valgyklą, Utenoje, prieš septynerius metus, buvo galima net už 1 eurą pavalgyti. Dabar jau taip nebėra, tačiau tikrai galima pigiai pavalgyti ir dabar“, – tikino ji.
Net 20 skirtingų patiekalų kasdien
Maitinimo įstaigų savininkė pabrėžė ir tai, kad jie ypač puoselėja valgyklų aplinką.
„Norime, jog atėjęs klientas nesijaustų lyg sovietinėje valgykloje, todėl įstaigos įrengtos šiuolaikiškai, patogiai. Mūsų – aukšti švaros standartai. Labai laikomės higienos normų. Tą jaučia ir mūsų klientai“, – kalbėjo pašnekovė.
Įspūdinga, kad šios valgyklos kasdien sugeba panevėžiečiams pasiūlyti net apie 20 skirtingų patiekalų.
„Kiekvieną dieną siūlomi vis kiti patiekalai. Žinoma, yra pagrindiniai patiekalai, tokie kaip guliašas, kotletukai, cepelinai. Juos valgykloje rasite kasdien. Tačiau visa kita – skiriasi. Ir mums, ir mūsų klientams svarbu įvairovė. Juk vienodas meniu tiesiog nusibostų. Todėl kasdien siūlome net apie 20 skirtingų patiekalų“, – dėstė moteris.
Unikalios receptūros šnicelis
Kiekvienas valgykloje pateikiamas maistas – pačios J. Navikienės kūrybos rezultatas.
„Visi patiekalai – mano receptūros. Na, o ką rekomenduočiau paragauti kiekvienam? Šnicelį! Tai patiekalas, kurio receptūrą aš asmeniškai kūriau apie metus. Užtruko ilgai, kol išmokome jį kepti tokį, koks yra dabar. Jis – išskirtinis, didelis, sotus. Taip pat rekomenduočiau paragauti kompotą. Jam paruošti perkame razinas, obuolius, arba, jei derlingi obuolių metai, dedame savo naminius vaisius, ir gaminame mūsų firminį, naminį kompotą“, – džiaugėsi ji.
„Labai laukiame visų, norinčių pamatyti mūsų įspūdingąjį lokį, bei kiekvieno išalkusio ir norinčio gardžiai pavalgyti už prieinamą kainą“, – kvietė valgyklų savininkė.