Schema, kurios įgyvendinimas greičiausiai prasidės šiais metais, pratęs esamas programas, kuriomis siekiama skatinti ekonomikos augimą apskritai, pareiškė Japonijos bankas po dvi dienas trukusio posėdžio.
„Klimato kaitos klausimai gali turėti labai didelį poveikį ekonominės veiklos ir kainų pokyčiams, taip pat finansinėms sąlygoms vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu“, – sakoma pinigų politikos formuotojų pranešime.
„Bankas mano, kad parama privačiojo sektoriaus pastangoms šiais klausimais prisidės prie makroekonomikos stabilizavimo ilguoju laikotarpiu“, – pridūrė bankas.
Finansinės paramos priemonės pandemijos paveiktoms įmonėms taip pat buvo pratęstos šešiais mėnesiais iki 2022 metų kovo pabaigos.
Bankas savo kiekybinio švelninimo politiką paliko nepakeistą, pakartodamas, kad „atidžiai stebės COVID-19 poveikį ir, jei reikės, nedvejodamas imsis papildomų politikos švelninimo priemonių“.
Penktadienį paskelbti oficialūs duomenys parodė, kad gegužės mėnesį Japonijos vartotojų kainos pirmą kartą per 14 mėnesių šiek tiek pakilo, daugiausia dėl to, kad ūgtelėjo energijos kainos.
Japonija jau seniai mėgina pasiekti 2 proc. tikslinį infliacijos tikslą, kuris laikomą raktu į trečios pagal dydį pasaulio ekonomikos variklį.