Jaudinatės? 8 labai efektyvūs būdai tai paslėpti

Smarkus susijaudinimas yra natūralus dalykas, tai galime patirti kiekvienas, tačiau norime neišduoti tokių emocijų. Ekspertai sako, kad yra aštuoni labai paprasti ir efektyvūs būdai, kurie padės paslėpti nedidelę paslaptį. Apie tai rašo portalas inc.com.
Nagų kramtymas – sunkus įprotis
Nagų kramtymas – vienas iš susijaudinimo požymių. / „Shutterstock“ nuotr.

Labai sunku pasiruošti toms akimirkoms, kai mums per padus plos smarkus jaudulys. Galima repetuoti ir detaliai apgalvoti įvairias situacijas, tačiau šita emocija mūsų organizme užkuria daug fiziologinių procesų. Į venas tvoskia adrenalinas, kūną muša prakaitas, skruostai paraudonuoja, o viduriai sukasi lyg centrifugoje. Kartais pradedame kojomis nervingai mušti ritmus arba graužiame nagus. 

Visa tai – natūralu ir įprasta. Tačiau dėl to galime pasijausti silpnais, pažeidžiamais ir prarasti pasitikėjimą savimi.

Nusiraminkite! Yra keli dalykai, kurie padės sušvelninti jaudulį ir neparodyti to kitiems.

1. Kvėpavimas

Jaudulys gali sutrikdyti mūsų kvėpavimą. Jis tampa paviršutiniškas ir nereguliarus. Tai dar labiau padidina nemalonų jausmą ir trukdo blaiviai mąstyti. Ekspertai pataria – pagauti susijaudinimo, dešimt kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, o tada pabandykite atstatyti normalų kvėpavimą.

2. Neleisk tavęs užvaldyti

Vienas iš blogiausių dalykų, ką galite padaryti, kai organizmą terorizuoja jaudulys – pripažinti, kad jus valdo susijaudinimas. Tai reikštų, kad visi tie siaubingi gamtos reiškiniai, kurie krečia kūną, tampa labai svarbiais. Svarbesniais nei tikslas.

3. Kalbėkite lėtai

Kai jaučiamės išmušti iš vėžių ir nervinamės, dažnai savo klausytojus užverčiame greitakalbe. Tai yra labai bloga praktika, kurią reikia suvaldyti – kai pajaučiate nervinimąsi, pasistenkite sulėtinti savo kalbą. Tai sumažins nerimą, o kartu – padės kitiems jus suprasti. Neleiskite, kad iš susitikimo žmonės išeitų svarstydami: ką, po galais, jis norėjo pasakyti?

4. Atpalaiduokite kūną

Susinervinus, mūsų kūnas sustingsta lyg prieš mūšį, todėl reikia atsipalaiduoti. Sėdėkite tiesiai, tačiau ne įsitempęs kaip styga. Mintimis patikrinkite, ar jūsų kojų, rankų, veido raumenys yra atsipalaidavę. Juk įsitempusio žmogaus mimikos gali atrodyti lyg problemų ieškotojo. Nešiurpinkite aplinkinių!

5. Išlaikykite akių kontaktą

Jūs tiesiog rėkte rėkiate, kad esate nervingas, kai akys laksto sienomis ir lubomis. Tam, kad sudarytumėte ramaus žmogaus įspūdį ir pats pasijaustumėte labiau savimi pasitikintis, stenkitės išlaikyti akių kontaktą su pašnekovu.

6. Užduokite klausimą

Jeigu jaučiate, kad nepavyksta normaliai reikšti minčių, tai perduokite šitą atsakomybę kitiems – užduokite klausimą savo pašnekovui. Kol jis pasakos, turėsite laiko pabandyti nusiraminti ir sustyguoti savo mintis.

7. Būkite savimi

Pripažinkite sau, kad esate tik žmogus, o žmonės nervinasi ir jaudinasi. Tai yra natūralu, todėl šitą jausmą patiria visi. Į savo kalbėjimą galite įpinti keletą pokštų, kurie padės atsipalaiduoti ir jums, ir auditorijai. Tik pokštai turi būti vietoje ir laiku!

8. Vis dar kovojate?

Jeigu vis dar kovojate su jauduliu, tai gal padės Alison Wood Brooks iš Harvardu verslo mokyklos patarimas. Profesorės atlikti eksperimentai rodo, kad žmonės, kurie viešai pripažįsta nerimaujantys, daug geriau tvarkosi su savo emocijomis. Jeigu jaučiate, kad vis dar jaudinatės, tai taip ir pasakykite, pripažinkite aplinkiniams. Tai padeda susikoncentruoti ne į baisias emocijas, bet į rezultatus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų