Ohajo valstijoje įsikūrusi bendrovė „Murray Energy“ antradienį pateikė prašymą dėl bankroto pagal JAV Bankroto kodekso 11 skyrių, kurio nuostatose numatyta bendrovės reorganizavimo galimybė.
Šiemet keletas kitų didelių anglių gavėjų pateikė prašymus dėl apsaugos nuo kreditorių, įskaitant bendrovę „Blackjewel Mining“ Vakarų Virdžinijoje ir „Cloud Peak Energy“ Vajominge.
Buvęs „Murray Energy“ generalinis direktorius Robertas Murray teigė, kad žingsnis buvo būtinas norint įvertinti likvidumą ir užtikrinti geriausią įmonės padėtį siekiant ilgalaikių perspektyvų.
Vyriausybės teikiama pirmenybė dujoms ir atsinaujinančiai energijai, kartu su pastaruoju metu didėjančiu specialistų trūkumu, sudavė smūgį didžiulei bendrovei, kurio ji negalėjo atlaikyti, pažymėjo anglių kasybos pramonės darbuotojų profsąjungos „United Mine Workers of America“ vadovas Cecilas Robertsas.
„Dabar ateina metas, kai darbuotojai ir jų šeimos sumokės už įmonių sprendimus ir vyriausybės veiksmus“, – pridūrė C.Robertsas parengtame pranešime.
„Tačiau tai nereiškia, kad nieko nedarysime ir leisime įmonei bei teismui diktuoti, kas nutiks mūsų nariams ir mūsų pensininkams. Turime stiprias teisininkų, finansininkų ir ryšių specialistų komandas, kurios kovos už mūsų narių interesus bankroto teisme“, – pridūrė profsąjungos vadovas.
Vakarų Virdžinijos senato pirmininkas Mitchas Carmichaelis pareiškė, kad prašymas dėl bankroto nustebino netgi atsižvelgiant į sunkumus, su kuriais susiduria anglių pramone, ir pridūrė, kad jis nerimauja dėl beveik 7 tūkst. darbuotojų pensijų ir apsaugos.