pie panašius žingsnius jau pranešė tokios technologijų milžinės kaip „Microsoft“, „Facebook“ savininkė „Meta“, „Google“ savininkė „Alphabet“, „Amazon“ ir „Twitter“.
„Rinkos sąlygos ir toliau blogėja, ateitis yra neapibrėžta“, – pirmadienį paskelbtame laiške pažymėjo „Dell Technologies“ vicepirmininkas Jeffas Clarke'as.
„Žingsnių, kurių ėmėmės, kad išvengtume nuosmukio padarinių ir kurie leido pasiekti kelis stiprius ketvirčius iš eilės, nebepakanka“, – pridūrė jis.
Įmonė praėjusių metų pradžioje turėjo 133 tūkst. darbuotojų, iš kurių beveik trečdalis buvo Jungtinėse Valstijose.
Pirmadienį J.Clarke'as sakė, kad bendrovė dabar turi priimti „papildomus sprendimus ir pasiruošti laukiančiam keliui“.
Bendrovės atstovas perspėjo apie artėjančius pokyčius pasauliniuose įmonės pardavimų ir paslaugų segmentuose ir pridūrė, kad „deja, bus tokių pokyčių, dėl kurių dalis mūsų komandos paliks įmonę“.
„Nėra griežtesnio sprendimo, ne toks, kurį turėjome priimti dėl savo ilgalaikės raidos ir sėkmės“, – pridūrė jis.
Remiantis lapkričio pabaigoje paskelbtais duomenimis, trečiąjį 2022–2023 finansinių metų ketvirtį „Dell Technologies“ pajamos sumažėjo 6 procentais.
Produktų, tokių kaip staliniai kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai ir darbo vietos, kurie sudaro didžiąją grupės verslo dalį, pardavimai sumažėjo 10 procentų.
Grupės vadovai atkreipė dėmesį į asmeninių kompiuterių paklausos mažėjimą, nes žmonės Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje susiduria su didele infliacija ir augančiomis palūkanų normomis.
Visgi bendrovė ir anksčiau buvo patyrusi ekonominių nuosmukių ir iš jų „išbrido stipresnė“, pažymėjo J.Clarke'as.
Jis pridūrė, kad gamintoja bus „pasirengusi, kai rinka atsigaus“.
Specialistų svetainės „Layoffs.fyi“ duomenimis, nuo sausio pradžios visame pasaulyje darbo neteko kiek daugiau nei 88 tūkst. technologijų darbuotojų, neskaičiuojant pirmadieninio „Dell“ pranešimo.