Pelno siekiančios įmonės ir jo nesiekiantys pieno bankai tiekia žindančių moterų pieną į ligonines, o didžioji dalis jo nukeliauja į kūdikių intensyviosios terapijos skyrius.
Tačiau moterų pienas iš pieno bankų dažnai nepatenkina visos jo paklausos ligoninėse, nes priklauso nuo donorių srautų.
Tiek pieno bankai, tiek tokios įmonės kaip „Medolac“ šiuo metu ligoninėms 30 ml moterų pieno parduoda už 4 – 6 dolerius, t. y. 40 kartų brangiau negu karvės pieną.
Žindančių moterų pieno trūkumas sukėlė įtampą tarp pieno bankų ir įmonių, tokių, kaip, pavyzdžiui, Oregone įsikūrusi „Medolac“. Pastaroji už beveik 30 ml pieno žindančioms moterims sumoka iki 2 JAV dolerių.
Tiek pieno bankai, tiek tokios įmonės kaip „Medolac“ šiuo metu ligoninėms 30 ml moterų pieno parduoda už 4 – 6 dolerius, t. y. 40 kartų brangiau negu karvės pieną ir 3 kartus brangiau už dirbtinius pieno mišinius.
„Medolac“ įkūrėja Elena Medo sako, kad jos įmonė surado būdą prailginti žindančių moterų pieno galiojimo laiką ir padidinti jo tiekiamus kiekius.
„Perdirbame tūkstančius galonų pieno vietoje šimtų uncijų, kaip būdavo anksčiau“, – sakė „Medolac“ įkūrėja.
Šios bendrovės kritikai teigia, kad bendrovės politika, pagal kurią ji donorėms moka už gautą pieną, pastarąsias atbaido nuo apsilankymo pieno bankuose.
Žindančių moterų pieno prekyba užsiimančios įmonės jį pastaruoju metu pradėjo tiekti ne tik į ligonines.
Aktyviosios moterų piene esančios medžiagos yra naudojamos biotechnologijų įmonėse kuriant vaistus nuo astmos ar opinio kolito.