Teisingumo departamento nuomone, šis susijungimas sukurs per didelį žaidėją žiniasklaidos rinkoje, kas pakenks konkurencijai ir vartotojams, nes susijungusi kompanija galės naudotis savo dominuojančia padėtimi rinkoje, kad didintų savo turinio kainas kabelinių tinklų operatoriams.
Be to, nuogąstaujama, kad AT&T, prieš dvejus metus už beveik 49 mlrd. JAV dolerių nusipirkusi palydovinės televizijos operatorę „DirecTV“, gali išstumti iš rinkos naujus žaidėjus.
Tuo tarpu ekspertai pažymi, kad priežiūros institucijos mėginimas blokuoti dviejų įmonių, kurios nėra tiesioginės konkurentės, o viena kitą papildo, susijungimą yra itin retas reiškinys.
AT&T atstovai tokį Teisingumo departamento skundą pavadino „staigiu ir nepaaiškinimu nukrypimu nuo dešimtmečius vykdytos praktikos kovos su monopoliais srityje“. „Tačiau, laimei, Teisingumo departamentas neturi galutinio balso teisės šiuo klausimu. Dabar jam teks teisme įrodyti, kad mūsų sandoris pažeidžia įstatymą“, – nurodoma kompanijos pranešime spaudai.
Anksčiau sandoriui pritarė visos kitos rinkos priežiūros institucijos, įskaitant ir Europos Komisiją. Iki praėjusios savaitės šis sandoris buvo laikytas praktiškai užbaigtu.
Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas, dar būdamas kandidatu į prezidentus, žadėjo blokuoti šį sandorį, jeigu bus išrinktas. Pagrindiniu priešinimosi elementu yra „Time Warner“ priklausantis televizijos kanalas CNN, kurį prezidentas reguliariai kritikuoja dėl esą nepatikimos informacijos skelbimo.
„Time Warner“ ir AT&T sandoris yra didžiausias praėjusių metų įmonių susijungimas. 1990 metais įkutai bendrovei „Time Warner“ priklauso itin sėkmingas kanalas HBO, rodantis serialą „Sostų karai“, kino studija „Warner Bros.“.
O AT&T savo istoriją skaičiuoja nuo devyniolikto amžiaus aštuntajame dešimtyje telefono išradėjo Alexanderio Bello įkurtos įmonės „Bell Telephone“.